TYP: a1

Archeolodzy, skanowanie i ozoboty. Zapraszamy na Free Time Festival!

wtorek, 2 kwietnia 2019
Informacja prasowa

Zrób selfie w stroju nurka, przenieś się do wirtualnej rzeczywistości, poznaj tajniki pracy archeologów podwodnych i załaduj kontenerowiec! Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na swoje stanowisko podczas tegorocznych targów Free Time Festiwal – 6 i 7 kwietnia!


Podczas imprezy, która odbędzie się na terenie Amber Expo, instytucje kultury oraz firmy, zajmujące się organizacją czasu wolnego, zaprezentują mieszkańcom Trójmiasta i regionu pomysły na kreatywną aktywność nie tylko podczas wakacji, ale również podczas weekendu czy wolnego popołudnia.

W tym roku na Free Time Festival Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku promować będzie swój najbardziej nowoczesny i dynamiczny gdański oddział: Ośrodek Kultury Morskiej. Przez dwa dni przedstawimy to, co szczególnie interesuje naszych gości: pracę archeologów, skanowanie: nie tylko eksponatów i warsztaty dla najmłodszych gości - Sprzęt, który zaprezentujemy podczas targów służy w muzeum do digitalizacji muzealiów – mówi Przemysław Węgrzyn z Działu Edukacji NMM – Na Free Time będziemy tworzyć trójwymiarowe modele gości, które potem zostaną przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Zeskanować można wszystko, ale zobaczyć siebie w trójwymiarze tylko 6 i 7 kwietnia, tylko na stoisku NMM!

Zapraszamy na wycieczkę do Wirtualnego Skansenu Wraków: na stoisku NMM, w goglach VR będzie można odbyć podróż na dno Bałtyku, przenieść się na mostek kapitański i nadać swoje imię alfabetem Morse’a. W niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na mini-warsztaty z budowania "poduszkowców" oraz pokaz "ozobotów", miniaturowych robotów wspomagających naukę programowania.


Sobota, 6 kwietnia

  • Jak się skanuje zabytki?
  • Jak wygląda praca archeologa podwodnego
  • Zapraszamy na wirtualne wycieczki: na dno Bałtyku i na pokład statku w okularach VR
  • Załadunek kontenerowca – zajęcia dla dzieci i dorosłych


Niedziela, 7 kwietnia

  • Jak się skanuje zabytki?
  • Jak wygląda praca archeologa podwodnego
  • Zapraszamy na wirtualne wycieczki: na dno Bałtyku i na pokład statku w okularach VR
  • Załadunek kontenerowca – zajęcia dla dzieci i dorosłych
  • Warsztaty plastyczne dla dzieci i warsztaty programowania miniaturowych robotów

Free Time Festival Amber Expo w Gdańsku – Letnicy

6 i 7 kwietnia 2019, godz. 10.00 – 18.00

Wstęp na Free Time Festival jest wolny

 

Tagi: festiwal, Narodowe Muzeum Morskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786