TYP: a1

Archeolodzy, skanowanie i ozoboty. Zapraszamy na Free Time Festival!

wtorek, 2 kwietnia 2019
Informacja prasowa

Zrób selfie w stroju nurka, przenieś się do wirtualnej rzeczywistości, poznaj tajniki pracy archeologów podwodnych i załaduj kontenerowiec! Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na swoje stanowisko podczas tegorocznych targów Free Time Festiwal – 6 i 7 kwietnia!


Podczas imprezy, która odbędzie się na terenie Amber Expo, instytucje kultury oraz firmy, zajmujące się organizacją czasu wolnego, zaprezentują mieszkańcom Trójmiasta i regionu pomysły na kreatywną aktywność nie tylko podczas wakacji, ale również podczas weekendu czy wolnego popołudnia.

W tym roku na Free Time Festival Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku promować będzie swój najbardziej nowoczesny i dynamiczny gdański oddział: Ośrodek Kultury Morskiej. Przez dwa dni przedstawimy to, co szczególnie interesuje naszych gości: pracę archeologów, skanowanie: nie tylko eksponatów i warsztaty dla najmłodszych gości - Sprzęt, który zaprezentujemy podczas targów służy w muzeum do digitalizacji muzealiów – mówi Przemysław Węgrzyn z Działu Edukacji NMM – Na Free Time będziemy tworzyć trójwymiarowe modele gości, które potem zostaną przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Zeskanować można wszystko, ale zobaczyć siebie w trójwymiarze tylko 6 i 7 kwietnia, tylko na stoisku NMM!

Zapraszamy na wycieczkę do Wirtualnego Skansenu Wraków: na stoisku NMM, w goglach VR będzie można odbyć podróż na dno Bałtyku, przenieść się na mostek kapitański i nadać swoje imię alfabetem Morse’a. W niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na mini-warsztaty z budowania "poduszkowców" oraz pokaz "ozobotów", miniaturowych robotów wspomagających naukę programowania.


Sobota, 6 kwietnia

  • Jak się skanuje zabytki?
  • Jak wygląda praca archeologa podwodnego
  • Zapraszamy na wirtualne wycieczki: na dno Bałtyku i na pokład statku w okularach VR
  • Załadunek kontenerowca – zajęcia dla dzieci i dorosłych


Niedziela, 7 kwietnia

  • Jak się skanuje zabytki?
  • Jak wygląda praca archeologa podwodnego
  • Zapraszamy na wirtualne wycieczki: na dno Bałtyku i na pokład statku w okularach VR
  • Załadunek kontenerowca – zajęcia dla dzieci i dorosłych
  • Warsztaty plastyczne dla dzieci i warsztaty programowania miniaturowych robotów

Free Time Festival Amber Expo w Gdańsku – Letnicy

6 i 7 kwietnia 2019, godz. 10.00 – 18.00

Wstęp na Free Time Festival jest wolny

 

Tagi: festiwal, Narodowe Muzeum Morskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953