TYP: a1

2 SPORTS FILM FESTIVAL 360⁰ - podsumowanie

wtorek, 18 grudnia 2012
Informacja prasowa
2 SPORTS FILM FESTIVAL 360⁰ przeszedł już do historii – nadszedł czas na podsumowanie. Impreza odbyła się w dniach 30.XI-9.XII w trzech miastach Polski: Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Podczas 84 projekcji w trzech kinach zaprezentowanych zostało 25 filmów dokumentalnych poruszających tematy związane ze sportami ekstremalnymi, outdoorem i ekologią.


Seansom kinowym towarzyszyły spotkania z zaproszonymi gośćmi, które miały miejsce w klubach festiwalowych. Takich spotkań odbyło się 29, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: Leszek Cichy, Marek Kamiński, Krzysztof Starnawski, Elżbieta Benducka, Marcin Chochorowski, Ola Sulkiewicz, Dominik „Honzo” Graczyk i Rafał Szaniawski, Mateusz Malina, Bartosz Morawiec, dr Paweł Skawiński i Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego, Piotr Kuryło, Katarzyna Guzek z Greenpeace, Tomasz Smokowski, Grzegorz Milko i Rafał Nahorny z redakcji sportowej Canal+, Marek Kłosowicz i Wojciech Słota, przedstawiciele warszawskiego, krakowskiego i wrocławskiego ZOO, Mariusz Kalista i Piotr Betlej oraz przedstawiciele drużyn futbolu amerykańskiego: Warsaw Eagles, Warsaw Sirens, Devils Wrocław.

Również w klubach festiwalowych były prezentowane amatorskie filmy poświęcone nurkowaniu oraz filmy krótkometrażowe zgłoszone do konkursu organizowanego w ramach festiwalu. Sponsorami nagród w konkursie były firmy GoPro, Ecocar oraz Canal+. Nagrodę GoPro Extreme Sports zdobył film A DAY WITH KTM 690 DUKE Andrzeja Drzymulskiego – zwycięzca otrzymał kamerę GoPro HD Hero z akcesoriami. Redakcja Canal+ przyznała swoją nagrodę, którą jest emisja filmu na antenie Canal+ Sport, filmowi MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA, zrealizowanemu przez Piotra Wancerza i Macieja Bieńkowskiego.

Widzowie festiwalowi z wszystkich trzech miast brali udział w głosowaniu w ramach Konkursu Publiczności. Za najlepszy został uznany film ZAGINIONY (reż. Anthony Geffen). Zwycięzca otrzymał niemal dwa razy więcej głosów niż druga na liście SZTUKA WOLNOŚCI (reż. Marek Kłosowicz, Wojciech Słota). Trzecie miejsce zajął film ODDECH (reż. Martin Khodabakhshian). ZAGINIONY podczas festiwalu miał swoją premierę kinową i jest świeżą pozycją wydawnictwa 360stopni Człowiek na krawędzi – film można nabyć m.in. w pakiecie z książką Conrada Ankera i Davida Robertsa o tym samym tytule. Z kolei SZTUKA WOLNOŚCI doczeka się wydania DVD w nadchodzącym roku. Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostały rozlosowane trzy zestawy wydawnictw 360stopni Człowiek na krawędzi.

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w październiku 2013 roku. Dokładne terminy i miasta, w których impreza będzie miała miejsce, poznamy niebawem.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

http://festival.360stopni.org

http://www.facebook.com/360stopni

Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Komitet Olimpijski, CANAL+ Sport, Off.sport.pl, Antyradio, Aktywni.pl, Climb.pl, Divinglog.pl, Globtroter.pl, Magazyn Górski, Planeta Gór, Portalgorski.pl, Sailbook.pl, Scigacz.pl, Tawerna Skipperów.

Partnerem festiwalu jest Tatrzański Park Narodowy.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877