TYP: a1

2 Sports Film Festival 28.11-09.12.2012

poniedziałek, 5 listopada 2012
Informacja prasowa
30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form zostanie zaprezentowanych na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia br w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania, prelekcje i wystawy w jednym z 3 miast.

Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych słabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród 30 filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje będzie można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu.

W Warszawie 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 gościć będzie Ukryte Miasto i Południk Zero.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu zostaną pokazane takie filmy, jak Zaginiony (The Wildest Dream) o odnalezieniu ciała George'a Mallory'ego na stoku Everestu i Niepokonani (Undefeated) o amerykańskiej drużynie futbolowej, laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Ponadto w programie znajdą się: Uczeń czarnoksiężnika - pierwszy pełnometrażowy film z udziałem Adama Ondry, najbardziej obiecującego wspinacza młodego pokolenia, dwukrotnego laureata IFSC Youth World Championship; a także Ballplayer Pelotero, Breathe, Buck, Najszybszy, Hood to Coast, Speed and Angels, More Than a Honey, The Elephant in the Living Room.

W programie znajdą się również: nagrodzony na festiwalu w Cannes Tyson, retrospektywa Jona Dunhama, premiera filmu Verny Van Schaik i jej autobiograficznej książki "Zanurzona". Specjalną sekcją festiwalową będą TATRY GÓRĄ - ekologiczny blok filmowy pod patronatem Ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Złoży się na niego 7 nigdy nie pokazywanych w Polsce filmów. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Obok TATRY GÓRĄ w sekcji SPORT BEZ FIKCJI na 2 SPORTS FILM FESTVAL 360 pokazane zostaną dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. premierowo Morderczy Bieg o najtrudniejszym biegu przełajowym w Europie z metą w Chamonix.

Od początku października rusza rozbieg festiwalu – w festiwalowych klubach w 3 miastach będzie można zobaczyć wybrane tytuły z katalogu 360 Stopni. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem gości. Więcej informacji o spotkaniach można znaleźć na bieżąco na stronie festiwalu.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Po 4 latach od tamtej pory nad imprezą patronat objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Konkurs „GoPro Extreme Sports” w ramach 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Ruszył nabór filmów do konkursu „GoPro Extreme Sports” na 2 SPORTS FILM FESTIVAL. Konkurs skierowany jest do osób pasjonujących się wspinaczką górską, nurkowaniem, jazdą na nartach lub snowboardzie, czy motocyklami. Wszystkie osoby, którym sporty ekstremalne są szczególnie bliskie, znajdą na 2 SPORTS FILM FESTIVAL idealne miejsce, by podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.

Do konkursu przyjmowane są krótkometrażowe nagrania bez względu na to, czy są to filmy amatorskie, czy profesjonalne. Dla organizatorów liczy się przede wszystkim człowiek i historia, którą ma do opowiedzenia. Przesłane nagrania będą pokazywane w klubach festiwalowych. Dodatkowo filmy wezmą udział w konkursie, w którym na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez GoPro, m.in. wysokiej jakości kamera GoPro HD Hero z akcesoriami.

Regulamin i kartę zgłoszeń znajdziesz na naszej stronie festiwalowej festival.360stopni.org w zakładce zgłoszenia. Termin nadsyłania filmów to 16 listopada 2012 roku. Filmy z kartą zgłoszeniową należy przesyłać na adres Mayfly Sp. z o.o., ul. Pasteura 4/6 m. 54, 02-093 Warszawa, bądź na e-mail: michal_kosinski@mayfly.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851