TYP: a1

2 Sports Film Festival 28.11-09.12.2012

poniedziałek, 5 listopada 2012
Informacja prasowa
30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form zostanie zaprezentowanych na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia br w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania, prelekcje i wystawy w jednym z 3 miast.

Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych słabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród 30 filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje będzie można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu.

W Warszawie 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 gościć będzie Ukryte Miasto i Południk Zero.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu zostaną pokazane takie filmy, jak Zaginiony (The Wildest Dream) o odnalezieniu ciała George'a Mallory'ego na stoku Everestu i Niepokonani (Undefeated) o amerykańskiej drużynie futbolowej, laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Ponadto w programie znajdą się: Uczeń czarnoksiężnika - pierwszy pełnometrażowy film z udziałem Adama Ondry, najbardziej obiecującego wspinacza młodego pokolenia, dwukrotnego laureata IFSC Youth World Championship; a także Ballplayer Pelotero, Breathe, Buck, Najszybszy, Hood to Coast, Speed and Angels, More Than a Honey, The Elephant in the Living Room.

W programie znajdą się również: nagrodzony na festiwalu w Cannes Tyson, retrospektywa Jona Dunhama, premiera filmu Verny Van Schaik i jej autobiograficznej książki "Zanurzona". Specjalną sekcją festiwalową będą TATRY GÓRĄ - ekologiczny blok filmowy pod patronatem Ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Złoży się na niego 7 nigdy nie pokazywanych w Polsce filmów. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Obok TATRY GÓRĄ w sekcji SPORT BEZ FIKCJI na 2 SPORTS FILM FESTVAL 360 pokazane zostaną dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. premierowo Morderczy Bieg o najtrudniejszym biegu przełajowym w Europie z metą w Chamonix.

Od początku października rusza rozbieg festiwalu – w festiwalowych klubach w 3 miastach będzie można zobaczyć wybrane tytuły z katalogu 360 Stopni. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem gości. Więcej informacji o spotkaniach można znaleźć na bieżąco na stronie festiwalu.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Po 4 latach od tamtej pory nad imprezą patronat objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Konkurs „GoPro Extreme Sports” w ramach 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Ruszył nabór filmów do konkursu „GoPro Extreme Sports” na 2 SPORTS FILM FESTIVAL. Konkurs skierowany jest do osób pasjonujących się wspinaczką górską, nurkowaniem, jazdą na nartach lub snowboardzie, czy motocyklami. Wszystkie osoby, którym sporty ekstremalne są szczególnie bliskie, znajdą na 2 SPORTS FILM FESTIVAL idealne miejsce, by podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.

Do konkursu przyjmowane są krótkometrażowe nagrania bez względu na to, czy są to filmy amatorskie, czy profesjonalne. Dla organizatorów liczy się przede wszystkim człowiek i historia, którą ma do opowiedzenia. Przesłane nagrania będą pokazywane w klubach festiwalowych. Dodatkowo filmy wezmą udział w konkursie, w którym na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez GoPro, m.in. wysokiej jakości kamera GoPro HD Hero z akcesoriami.

Regulamin i kartę zgłoszeń znajdziesz na naszej stronie festiwalowej festival.360stopni.org w zakładce zgłoszenia. Termin nadsyłania filmów to 16 listopada 2012 roku. Filmy z kartą zgłoszeniową należy przesyłać na adres Mayfly Sp. z o.o., ul. Pasteura 4/6 m. 54, 02-093 Warszawa, bądź na e-mail: michal_kosinski@mayfly.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935