TYP: a1

10 Festiwal Filmów Żeglarskich Best of JachtFilm

piątek, 26 listopada 2021
Informacja prasowa

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem do kalendarza wydarzeń kulturalnych wraca JachtFilm. Zapraszamy 11-12 grudnia 2021 do warszawskiego kino Luna na specjalną edycję Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm 2021 - Best of. Tawerna Skipperow & Morze.org są patronem medialnym festiwalu. 

 

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje, które towarzyszą bohaterom są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania. W tle tych historii są żagle i woda.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie okazją do wspomnień i przypomnień. W programie znajdzie  się wybór  najlepszych filmów w historii festiwalu. Pokazane zostaną filmy z wcześniejszych edycji festiwalu oraz takie, które poruszyły najbardziej publiczność. Dla jednych będzie to okazja do przypomnienia niektórych filmów, inni zobaczą je po raz pierwszy.  W programie znajdą się takie filmy jak: „Berserk w Antarktyce”, „Przygody Dodo”, „Gorycz zwycięstwa”, „Ginące żagle”, „Cudem ocalony”, oraz wiele innych.

Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wydarzeniu towarzyszy kiermasz wydawnictw o tematyce marynistycznej. Jest to świetna okazja do nabycia prezentów przed zbliżającymi się świętami.

Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

BLOK 1

W kilwaterze szkunera ZACA  / USA / 1978-2005 / 51 minut
Jerzy i Jerzy na jeziorach /  Polska / 2018 / 30 minut
Gorycz zwycięstwa / Polska / 1981 / 43 minuty

BLOK 2

Cudem ocalony /  Australia / 1998 / 52 minuty
Berserk w Antarktyce / Norwegia / 2000 / 51 minut
Przygody Dodo / Belgia / 2015 / 55 minut

BLOK 3

Ginące żagle/ Antigua / 2015 / 88 minut
Podsumowanie 10 lat festiwalu
Niedzielny żeglarz / Meksyk & Kanada / 2016 / 74 minuty

-------------------------

Bilety są sprzedawane na poszczególne bloki filmowe.

Blok 1 – 30 zł
Blok 2 – 30 zł
Blok 3 – 40 zł

Kino zapewnia bezpłatną szatnię na okrycia zewnętrzne.

Zakup biletów:
https://www.kinoluna.pl/wydarzenia/2021-11/10-festiwal-filmow-zeglarskich-best-jachtfilm

W przygotowaniu są także edycje festiwalu w Katowicach i we Wrocławiu, które planowane są początek 2022 roku.

Tagi: JachtFilm
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001