TYP: a1

Wyspy Kanaryjskie przeżywają oblężenie

poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Z mediów/MF
Jakie miejsce w tym roku bije rekordy popularności wśród turystów? Wyspy Kanaryjskie. Według Regionalnego Ministerstwa Turystyki, Sportu i Kultury w 2016 archipelag odwiedzi rekordowa liczba gości, bo aż 14 milionów.Z danych rządowej agencji ds. turystyki Frontur wynika, że w roku 2015 Wyspy Kanaryjskie odwiedziło 13,3 mln turystów, czyli o ponad 550 tys. więcej, niż początkowo szacowano. Większość odwiedzających przyjechała na Wyspy z zagranicy - blisko 11,8 mln - podczas gdy goście z części kontynentalnej stanowili 1,5 mln zwiedzających. Wyniki z początku 2016 roku też są zaskakująco wysokie. Liczba turystów z zagranicy przekroczyła 6 milionów, czyli o ponad 740 tys. więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W czym należy upatrywać przyczyn zwiększonej popularności wysp? Istotną rolę odgrywają starania promocyjne podjęte przez rząd Wysp Kanaryjskich oraz Ministerstwo Regionalne, za pośrednictwem Promotur Turismo Canarias - publiczne inicjatywy, których celem jest usprawnienie połączeń lotniczych oraz ekspansja kampanii promocyjnych na państwa, których turyści chętnie wybierają egzotyczne kierunki, takie jak Francja, Włochy, Polska czy Portugalia.

O dziwo to właśnie Polacy stanowią grupę, której liczebność zwiększyła się w największym stopniu w porównaniu do 2015 roku. W ubiegłym roku na spędzenie urlopu na słonecznym archipelagu zdecydowało się ponad 240 tys. Polaków. W pierwszym półroczu 2016 liczba ta wyniosła 147,7 tys., czyli o 36,8% więcej w porównaniu do tego samego okresu 2015 roku, co daje najwyższy wynik spośród wszystkich turystów.
Tagi: Wyspy Kanaryjskie, turystyka, rekord
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922