TYP: a1

Ubezpieczenie narciarskie - pewna ochrona na stoku!

piątek, 26 sierpnia 2016
Redakcja - artykuł sponsorowany
Co roku przybywa miłośników białego szaleństwa. Najchętniej na narty wybierane są kurorty Austriackie, Francuskie oraz Włoskie. Zanim wyruszy się na stok warto się w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Gwarancję ochrony daje ubezpieczenie narciarskie.

Urlop to czas, który chcemy miło i bezpiecznie spędzić z rodziną bądź przyjaciółmi. Aktywny wypoczynek jest ostatnio bardzo popularny. Podczas szaleństwa na stoku mogą przydarzyć się różne wypadki czy kontuzje. Nie wszyscy wiedzą, że istnieje specjalne ubezpieczenie na narty, które naprawdę warto wykupić przed wyjściem na stok.

Być może niektórzy mają złe skojarzenia z ubezpieczeniami, obawiają się ceny, czy kruczków pisanych małymi literami. Jest jednak takie ubezpieczenie narciarskie, które jest pewne i bezpiecznie. Nie zawsze warto wybierać tą najtańszą na rynku polisę, gdyż nie zawsze niska cena idzie w parze z jakością i pewną ochroną. Lepiej dobrze przeanalizować dostępne polisy i wybrać tą dla nas najkorzystniejszą.



Ubezpieczenie na narty przydaje się, gdy nie jesteśmy do końca pewni swoich umiejętności, lub obawiamy się o swoje zdrowie na stoku. Dostępne są różne pakiety oferujące różne opcje ochrony. Taka polisa może na przykład zawierać poniższe elementy ochrony:

Pokrycie kosztów ratownictwa gdy koszty te wynikają z akcji prowadzonej przez wyspecjalizowane służby ratunkowe.

Ochrona przed kradzieżą bagażu, jego zgubieniem lub zniszczeniem. Należy pamiętać, że bagaż koniecznie powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków- są niekiedy mylone z limitem głównym Kosztów leczenia. W przypadku polis zagranicznych są najczęściej dodatkiem, nie będącym elementem kluczowym polisy. Limit ten pozwala otrzymać świadczenie pieniężne po powrocie do RP a także zakończenie leczenia, a nie wyłącznie na bieżące pokrycie kosztów szpitala poza terenem Polski.

Pokrycie kosztów leczenia – podczas wyjazdów zagranicznych. Wysokość tego elementu powinna być dopasowana do państwa do którego się wybieramy. Limit ten powinien pokrywać koszt transportu sanitarnego do Polski ( czasem niezwykle kosztowny), jak również koszty związane z samym leczeniem za granicą.

Odpowiedzialność cywilna w sporcie- Bywa i tak, że na stoku prowokowane są wypadki, wyłącznie po to aby można było dochodzić wysokich roszczeń. I choć w krajach alpejskich służby na stoku są niezwykle kompetentne oraz wyczulone i potrafią często szybko ustalić prawdziwego sprawcę zdarzenia, a następnie skierować przeciwko niemu roszczenia, to w Polsce bywa z tym gorzej. Sumy dochodzonych roszczeń mogą być niezwykle wysokie gdyż kosztuje sama obsługa prawna, pokrycie kosztów leczenia bądź choćby zniszczonego sprzętu. Z kolej OC w życiu prywatnym bardzo często wyłącza odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas uprawiania sportu. Trzeba o ty pamiętać wyruszając na stok.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego- Przydatne jest kiedy zmuszeni jesteśmy ponieść koszty za zniszczony sprzęt sportowy. Zdarza się, że wykupując polisę pomijamy ten element, a bywa on przydatny.

Nie zapominajmy o ważnej kwestii jaką jest sposób uprawiania sportu. Często wyczynowe bądź zawodowe uprawianie sportu jest wyłączone z ochrony. Niekiedy definicje te nie są jednoznacznie opisane, co zezwala na szeroką interpretację. Należy zdawać sobie również sprawę, że również jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami podlega wyłączeniom.

Warto wybrać ubezpieczenie na narty, które gwarantuje ochronę dedykowaną dla naszych ulubionych form aktywności. Ubezpieczenie narciarskie możemy znaleźć na stronie http://nrnf.pl/. Za jej pośrednictwem można wykupić gotowy pakiet i zaoszczędzić sporo cennego czasu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 marca

Pod dowództwem Kpt. Jana Ludwiga wypłynął w rejs dookoła świata "Zawisza Czarny".
niedziela, 19 marca 1989
Wypadł za burtę i utonął Rob James, jeden z największych żeglarzy naszych czasów, mąż znanej samotniczki oceanów Naomi James.
sobota, 19 marca 1983
Po odbudowie kadłuba starej szalupy żaglowo-motorowej zwodowano s/y "Zjawa", która później służyła Władysławowi Wagnerowi w jego rejsie dookoła świata.
sobota, 19 marca 1932