TYP: a1

Republika piratów

wtorek, 14 października 2014
Informacja prasowa
Piraci zajmują bardzo ważne miejsce w dzisiejszej popkulturze, ale jacy byli naprawdę? Colin Woodard w "Republice piratów" opowiada prawdziwą historię złotej ery piractwa.Woodard skupia się na najważniejszych osobistościach żeglujących po karaibskich wodach na początku XVIII wieku: Edwardzie "Czarnobrodym" Thatchu, Czarnym Samie Bellamym czy Charlesie Vane'ie. Książka ukazała się 24 września nakładem Wydawnictwa SQN.

"Republika piratów" to książka historyczna pisana z przygodowym zacięciem. I mimo że Woodard obala funkcjonujący w popkulturze mit piratów, tytuł sprawia, że Ci są nawet jeszcze bardziej fascynujący. Fakty mogą okazać się znacznie ciekawsze niż fikcja.

Początek XVIII wieku. Czarnobrody, Czarny Sam Bellamy, Charles Vane i kilku innych wielkich pirackich kapitanów łączy siły, tworząc coś więcej niż przypadkową zbieraninę złodziei. Byli żeglarze, niezadowoleni służący, zbiegli niewolnicy – każdy z nich zwrócił się ku piractwu w wyrazie protestu przeciwko warunkom panującym na statkach i plantacjach. Wspólnymi siłami ustanawiają surową demokrację, wykrawając własną strefę swobody, w której służący stali się wolni, Czarni zyskali status równych, a przywódców wybierano i obalano na drodze głosowania.

Z kodem rabatowym TAWERNASKIPPEROW "Republika piratów" taniej o 25% w księgarni internetowej LaBotiga.pl: http://www.labotiga.pl/republika_piratow

Colin Woodard to wielokrotnie nagradzany pisarz i dziennikarz pochodzący z Maine. Ukończył Uniwersytet Chicagowski. Za pracę dziennikarską w "Portland Press Herald" i "Maine Sunday Telegram" otrzymał prestiżową Nagrodę im. George'a Polka. Stale współpracuje z "Washington Monthly", "The Christian Science Monitor" i "The Chronicle of Higher Education". Zdawał relacje z ponad 50 krajów rozlokowanych na sześciu kontynentach. Przez pięć lat mieszkał we wschodniej Europie. "Washington Post" określił go mianem jednego z najlepszych dziennikarzy politycznych w Ameryce.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982