Polskie stocznie. Vistula Cruiser – tramwaj zwany… marzeniem

czwartek, 4 sierpnia 2016
Anna Ciężadło
Stocznia została założona przez Łukasza Krajewskiego, który bezskutecznie poszukiwał łodzi idealnej, przeznaczonej do komfortowego przemieszczania się po rzekach i kanałach Europy. Niestety, żadna z jednostek nie spełniała wszystkich założeń dotyczących zanurzenia, ciężaru, a przede wszystkim komfortu podróżowania. W ten sposób powstała pierwsza jednostka Vistula Cruiser 30 – łódź szyta na miarę marzeń, zapewniająca wszystko to, czego brakowało innym modelom: bezpieczeństwo, komfort, lekkość a nawet bagażnik na rowery.Co robią?

Vistula Cruiser 30 nie jest przeznaczona do oglądania, ale do pływania lub… balowania. Wysokie burty i kanciasta nadbudówka nie nawiązują może stylistycznie do jednostek spotykanych w Abu Dhabi, ale też wcale nie tam Vistula ma pływać. Z założenia jest to bowiem łódź przeznaczona na polskie lub, mówiąc szerzej, europejskie rzeki i kanały, z wszystkimi ich urokami: wąskimi przesmykami, małą głębokością i niespodziewanymi przeszkodami na szlaku.

Vistula Cruiser zaskakuje jednak nowoczesnym i komfortowym wnętrzem, wyposażonym we wszystko to, co potrzebne jest do dobrej zabawy: ogrzewanie, wygodne kanapy, DVD i bardzo pojemne bakisty. A co najważniejsze – łódź jest stosunkowo tania, więc jest idealną propozycją nie tylko dla firm, ale też dla zupełnie prywatnych podróżników, pragnących zwiedzić Europę z pokładu własnej jednostki. W przygotowaniu jest też kolejny model – Vistula Cruiser 40, który ma zostać wyposażony w Diesla o mocy 60 KM.

Dla kogo to robią?

Vistula Cruiser 30 to propozycja dla podróżników, ludzi lubiących imprezy na wodzie, hoteli, firm, a także… rodzin z dziećmi, pragnących w komfortowy i nietuzinkowy sposób spędzić wakacje i zwiedzić kawałek świata. Łodzie uczestniczą w organizowanych każdego roku ekspedycjach po rzekach Europy, wiec testowane są na bieżąco i w różnych warunkach - od zimnych wód Holandii, przez nasza Wisłę, aż po ciepłe rzeki w kraju Bratanków.

Vistula cruiser w pigułce:

Adres: BIURO FIRMY KRAJEWSKI TC / ŻEGLUGI WIŚLANEJ, uL. Ciężkowicka 130, 43-600 Jaworzno

Ilość pracowników: 10

Specjalizacja: jachty motorowe (houseboaty)

Modele: VISTULA CRUISER 30

Tagi: stocznia, houseboat, Vistula Cruiser
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942