TYP: a1

Podziel się gondolą

poniedziałek, 6 listopada 2017
Redakcja/MF

Polacy mają bla bla car a Wenecjanie…”gondola sharing”. Tak nazywa się nowa usługa wymyślona przez dwóch gondolierów. To oferta dla tych, dla których cena przejażdżki tradycyjną łodzią do tej pory była zbyt wysoka.

Koszt półgodzinnej przejażdżki gondolą to ok. 80 euro i dla wielu turystów stawka ta jest zbyt wysoka. Dwaj gondolierzy zaproponowali więc, aby pasażerowie wsiadali do gondoli z obcymi sobie osobami, dzieląc koszty. Co lepsze, jeśli ktoś zgodzi się na taką „dzieloną” łódź, jego przejażdżka będzie trwała nie pół godziny a całą godzinę. Czysty zysk.  

Oczywiście nie trzeba czekać przy gondoli, aż zjawi się ktoś chętny. Powstała specjalna aplikacja mobilna, która umożliwia „gondola-sharing”. W łodzi mogą pomieścic się dwie pary, a chętnych jest sporo – w krótkim czasie, jaki upłynął od uruchomienia aplikacji, zarejestrowało się na niej 5 tys. osób.

Sami pomysłodawcy twierdzą, że po w ten sposób odpowiedzieli na częste pytania turystów. Aplikacja ma zostać rozszerzona o dalsze formy oszczędzania oraz propozycje innego sposobu zwiedzania miasta.

 

Tagi: gondola, Wenecja, aplikacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852