TYP: a1

Podziel się gondolą

poniedziałek, 6 listopada 2017
Redakcja/MF

Polacy mają bla bla car a Wenecjanie…”gondola sharing”. Tak nazywa się nowa usługa wymyślona przez dwóch gondolierów. To oferta dla tych, dla których cena przejażdżki tradycyjną łodzią do tej pory była zbyt wysoka.

Koszt półgodzinnej przejażdżki gondolą to ok. 80 euro i dla wielu turystów stawka ta jest zbyt wysoka. Dwaj gondolierzy zaproponowali więc, aby pasażerowie wsiadali do gondoli z obcymi sobie osobami, dzieląc koszty. Co lepsze, jeśli ktoś zgodzi się na taką „dzieloną” łódź, jego przejażdżka będzie trwała nie pół godziny a całą godzinę. Czysty zysk.  

Oczywiście nie trzeba czekać przy gondoli, aż zjawi się ktoś chętny. Powstała specjalna aplikacja mobilna, która umożliwia „gondola-sharing”. W łodzi mogą pomieścic się dwie pary, a chętnych jest sporo – w krótkim czasie, jaki upłynął od uruchomienia aplikacji, zarejestrowało się na niej 5 tys. osób.

Sami pomysłodawcy twierdzą, że po w ten sposób odpowiedzieli na częste pytania turystów. Aplikacja ma zostać rozszerzona o dalsze formy oszczędzania oraz propozycje innego sposobu zwiedzania miasta.

 

Tagi: gondola, Wenecja, aplikacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 January

Zmarł w wieku 68 lat Kapitan Jerzy Siudy, jeden z największych polskich żeglarzy regatowych. Był wielokrotnym mistrzem Polski w żeglarstwie morskim, razem z "Kubą" Jaworskim zainicjował regaty samotnych żeglarzy na trasie Świnoujście-Christianso-Świnoujśc
czwartek, 24 stycznia 2008
Rozpoczyna działalność AZM Wrocław.
czwartek, 24 stycznia 1946