TYP: a1

Podziel się gondolą

poniedziałek, 6 listopada 2017
Redakcja/MF

Polacy mają bla bla car a Wenecjanie…”gondola sharing”. Tak nazywa się nowa usługa wymyślona przez dwóch gondolierów. To oferta dla tych, dla których cena przejażdżki tradycyjną łodzią do tej pory była zbyt wysoka.

Koszt półgodzinnej przejażdżki gondolą to ok. 80 euro i dla wielu turystów stawka ta jest zbyt wysoka. Dwaj gondolierzy zaproponowali więc, aby pasażerowie wsiadali do gondoli z obcymi sobie osobami, dzieląc koszty. Co lepsze, jeśli ktoś zgodzi się na taką „dzieloną” łódź, jego przejażdżka będzie trwała nie pół godziny a całą godzinę. Czysty zysk.  

Oczywiście nie trzeba czekać przy gondoli, aż zjawi się ktoś chętny. Powstała specjalna aplikacja mobilna, która umożliwia „gondola-sharing”. W łodzi mogą pomieścic się dwie pary, a chętnych jest sporo – w krótkim czasie, jaki upłynął od uruchomienia aplikacji, zarejestrowało się na niej 5 tys. osób.

Sami pomysłodawcy twierdzą, że po w ten sposób odpowiedzieli na częste pytania turystów. Aplikacja ma zostać rozszerzona o dalsze formy oszczędzania oraz propozycje innego sposobu zwiedzania miasta.

 

Tagi: gondola, Wenecja, aplikacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953