TYP: a1

Podniebny wyczyn Alexa Thomsona

czwartek, 17 marca 2016
Informacja prasowa
Brytyjski żeglarz obieżyświat, Alex Thomson, podjął się kolejnego zapierającego dech w piersiach wyczynu ze swym wyścigowym jachtem – HUGO BOSS. Skywalk jest trzecim projektem z serii, w której odważny kapitan przekracza granice ludzkich możliwości.

hugo boss, alex thomson


Aby gonić jacht HUGO BOSS pod wiatr przy użyciu 10 metrowego kite’a, Thomson przypina się do liny zanurzonej w wodzie, która jest przytwierdzona do szczytu masztu. Prędkość jachtu napina linę i wypycha go na wysokość ponad 85 metrów w powietrze – wyżej niż sięga Londyński Tower Bridge oraz dwukrotnie ponad wysokość jachtu. W punkcie szczytowym swojego lotu, Thomson uwalnia się i używając jedynie kite’a, perfekcyjnie kontroluje swoje opadanie z powrotem do wody. Ląduje w niesamowitym stylu, mając na sobie idealnie skrojony, wodoodporny garnitur marki BOSS.


Jest to trzeci odważny wyczyn wykonany przez 41 letniego Thomsona i jego zespół. Filmy wideo z Keelwalk – wyzwania, podczas którego Alex spacerował po pomarańczowym kilu swojego wyścigowego jachtu, jednocześnie żeglując z wysoką prędkością oraz filmy z Mastwalk – gdzie Alex wspina się na 30 metrowy maszt HUGO BOSS, a następnie nurkuje z samego szczytu prosto do wody, zostały obejrzane przez ponad 4.5 miliona ludzi na całym świecie.

„Dwa poprzednie wyczyny, których się podjęliśmy – Mastwalk i Keelwalk – okazały się tak dużymi sukcesami, że my jako zespół, nie mogliśmy na tym poprzestać. Wszyscy byliśmy zgodni co do tego, że chcemy zrobić coś jeszcze większego i lepszego” – komentuje Thomson.

Film z wyczynu TUTAJ
Tagi: Alex Thomson, wyczyn, hugo boss, jacht, skywalk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 July

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877