TYP: a1

Nowa marina w Szczecinie dalej pusta

czwartek, 30 lipca 2015
z mediów | JM
Choć miała zostać otwarta w czerwcu, nowo wybudowana marina na Wyspie Grodzkiej wciąż jest nieczynna. Jak tłumaczy urząd  miasta Szczecina, jest to spowodowane względami bezpieczeństwa. Według obecnej wersji, marina ma zostać otwarta w połowie sierpnia.

Wyspa Grodzka

"Szczecin Odra & Dunczyca 2006-09" autorstwa Original uploader was Pa3Widzi at pl.wikipedia - Transferred from pl.wikipedia; transferred to Commons by User:JDavid using CommonsHelper. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.


Gotową, wodną część nowej mariny można było podziwiać przy okazji rozgrywających się w ubiegłym miesiącu regat Baltic Tall Ships Regatta 2015. Wtedy, zgodnie z obietnicą prezydenta Piotra Krzystka, obiekt powinien zostać oficjalnie otwarty. Plany te okazały się jednak być stworzone na wyrost. Jak się okazuje, budynki na Wyspie Grodzkiej nie zostały jeszcze przejęte przez miasto. Nie pozyskano też jeszcze wszystkich środków na zaplanowane inwestycje - głównie rozbudowę terenów rekreacyjnych, ale też zwiększenie liczby miejsc do cumowania statków. Rozbudowa ta ma kosztować dodatkowe 30 milionów euro. Jak podaje biuro prasowe urzędu miasta, środki unijne dla miasta na najbliższe lata wciąż nie zostały rozplanowane. Według aktualnych planów, nowa marina ma zostać otwarta w drugi weekend sierpnia.
Tagi: Szczecin, obietnica, prezydent, Wyspa Grodzka, marina
TYP: a3
0 0
Komentarze