TYP: a1

Kolorowy prom

poniedziałek, 4 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Kolorowy prom z artystycznymi grafikami na burtach? Czemu nie. Taki właśnie projekt malowania burt dla swojego promu Salish Orca zademonstrował BC Ferries. Prom to jedna z trzech jednostek zamówionych przez kanadyjskiego armatora w stoczni Remontowa Shipbuilding.


Fot. BC Ferries

Autorką grafiki, która będzie zdobić Salish Orca jest artystka Darlene Gait, pochodząca ze społeczności Esquimalt Nation - rdzennej indiańskiej ludności Kolumbii Brytyjskiej. Motywy graficzne jej autorstwa zostaną wyeksponowane również wewnątrz jednostki.

W sierpniu 2015, jury składające się m.in. z przedstawicieli BC Ferries dokonało przeglądu przedstawionych koncepcji projektowych. Wyłoniono wówczas 9 z 37 zgłoszeń, zwracając uwagę przede wszystkim m.in. na: styl artystyczny oraz umiejętność powiązania grafiki z nazwą jednostki. Poza Darlene Gait, zakwalifikowali się także: John Marston i Thomas Cannell. Ich projekty zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy.

Salish Orca to jeden z trzech promów kanadyjskiego armatora budowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA.

Tagi: prom, grafika, projekt, armator, stocznia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924