TYP: a1

Kolorowy prom

poniedziałek, 4 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Kolorowy prom z artystycznymi grafikami na burtach? Czemu nie. Taki właśnie projekt malowania burt dla swojego promu Salish Orca zademonstrował BC Ferries. Prom to jedna z trzech jednostek zamówionych przez kanadyjskiego armatora w stoczni Remontowa Shipbuilding.


Fot. BC Ferries

Autorką grafiki, która będzie zdobić Salish Orca jest artystka Darlene Gait, pochodząca ze społeczności Esquimalt Nation - rdzennej indiańskiej ludności Kolumbii Brytyjskiej. Motywy graficzne jej autorstwa zostaną wyeksponowane również wewnątrz jednostki.

W sierpniu 2015, jury składające się m.in. z przedstawicieli BC Ferries dokonało przeglądu przedstawionych koncepcji projektowych. Wyłoniono wówczas 9 z 37 zgłoszeń, zwracając uwagę przede wszystkim m.in. na: styl artystyczny oraz umiejętność powiązania grafiki z nazwą jednostki. Poza Darlene Gait, zakwalifikowali się także: John Marston i Thomas Cannell. Ich projekty zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy.

Salish Orca to jeden z trzech promów kanadyjskiego armatora budowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding SA.

Tagi: prom, grafika, projekt, armator, stocznia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 June

Wojciech Skórski i Kazimierz Kwasiborski na jachcie klasy Micro "Agnessa" na Florydzie zakończyli rejs przez Atlantyk.
poniedziałek, 8 czerwca 1992
W Dartmouth na "Express Crusader" kończy rejs Naomi James; był to pierwszy kobiecy i samotny rejs trasą wokół trzech przylądków.
czwartek, 8 czerwca 1978
Z Górek Zachodnich wyruszył, z zamiarem opłynięcia Islandii, s/y "Euros" z Kapitanem Wojciechem Orszulokiem; powrócił do Górek w dniu 13.08.1968 r. po przebyciu 4500 Mm.
sobota, 8 czerwca 1968
W stoczni J. C. Tecklenborg w Geestemünde schodzi na wodę "Potosi" budowany dla F. Laeisza do obsługi linii południowoamerykańskiej.
sobota, 8 czerwca 1895