TYP: a1

Helly Hansen i Mapfre - kolekcja Volvo Ocean Race

poniedziałek, 18 czerwca 2018
Informacja prasowa
Regaty Volvo Ocean Race to wyzwanie, jakie światowe żeglarstwo rzuca wzburzonym żywiołom wody i powietrza. Zmagania z porywającym wiatrem i falami są ostatecznym testem dla odzieży technicznej Helly Hansen.  
 

 
Norweska marka do tego testu zgłosiła linię Aegir – najbardziej zaawansowaną technologicznie w kolekcji żeglarskiej. To ona ma sprostać w sytuacjach, gdzie na szali jest życie załogi.
 
Jeszcze przed wyścigiem wspierana przez Helly Hansen załoga VOR – Mapfre współuczestniczyła w tworzeniu projektowanej dla siebie linii odzieży. Wynikiem współpracy z profesjonalnymi żeglarzami Mapfre jest sztormiak Aegir Ocean Smock. Sztormiak wykonany jest z pięciowarstwowej tkaniny Helly Tech – najnowszym rozwiązaniu w ponad 140 letniej tradycji innowacji Helly Hansen. Powstały model jest ciągle doskonalony - konstruktorzy Helly Hansen  konsultują się z członkami załogi Mapfre podczas ich postojów na trasie VOR i wprowadzają zmiany, które mają zapewnić optymalny komfort i ochronę.
 

Sztormiak ma przede wszystkim zabezpieczać przed przemoczeniem –Woda z pewnością nie przedostanie się przez ultra wodoodporną tkaninę Helly Tech – ale wniknie przez  każdą szczelinę pomiędzy tkaniną a ciałem. Dlatego żeglarzy przed przemoknięciem chronią specjalne lateksowe mankiety i kołnierz kurtki. Widoczność dla innych zwiększają elementy odblaskowe w strategicznie określonych miejscach – na ramionach i rękawach
Nieodzownym elementem wyposażenia żeglarza są spodnie – w linii Aegir sztormiakowi towarzyszą spodnie z tej samej, 5 warstwowej tkaniny specjalnie wzmacnianej Cordurą i ochronnymi wkładkami na kolanach i siedzeniu.

 
Aegir Ocean Smock
• Ultra wodoodporna 5-warstwowa tkanina Ultra Helly Tech® w połączeniu z membraną Ocean 
• Wewnętrzna regulowana uszczelka neoprenowa w pasie 
• Latexowe mankiety I kolnierz 
• Element odblaskowe SOLAS
Tagi: Helly Hansen, Mapfre, odzież, sztormiak
TYP: a3
0 0
Komentarze