TYP: a1

Gdańsk z Błękitną Flagą

czwartek, 9 czerwca 2016
Informacja prasowa
Na gdańskich plażach oraz w przystaniach żeglarskich w nadchodzącym sezonie będzie powiewało aż dziewięć Błękitnych Flag. To międzynarodowe wyróżnienie jest potwierdzeniem najwyższych standardów zarządzania bezpieczeństwem, ekologią i infrastrukturą dla tego typu obiektów.Flagi zawisną w kąpieliskach: Jelitkowo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy, Stogi, Sobieszewo oraz Orle. Oprócz nich, Błękitną Flagę otrzymały również trzy przystanie: Marina Gdańsk, Żabi Kruk oraz Tamka.

- Zbliżający się sezon letni będzie kolejnym, podczas którego Gdańsk będzie z dumą eksponował Błękitną Flagę na aż dziewięciu obiektach. Procentują nasze sukcesywne działania związane z podnoszeniem jakości i bezpieczeństwa wypoczynku na plaży oraz w gdańskich portach żeglarskich. Uczestniczymy w tym prestiżowym programie od jedenastu lat. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki po raz kolejny zostały docenione przez międzynarodowe jury – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który administruje plażami i marinami.

Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie:
• jakości wody
• działań na rzecz edukacji ekologicznej
• zarządzania środowiskowego
• bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Błękitna Flaga (Blue Flag) jest to międzynarodowy program zainicjowany w 1985 r. przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Kopenhadze. Celem programu jest wyróżnianie zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju kąpielisk i marin. W ciągu ostatnich lat program Blue Flag stał się certyfikatem rozpoznawanym oraz respektowanym na arenie międzynarodowej.

Obecnie w programie uczestniczy 4271 kąpielisk oraz marin z 49 krajów. Dzięki ujednoliconym, międzynarodowym kryteriom możliwe jest osiągnięcie w skali globalnej wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój.
Tagi: Gdańsk, kąpielisko, marina, wyróżnienie, Błękitna Flaga
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972