TYP: a1

Grudzień na Hawajach

Grudzień na Hawajach
Data 2023-12-12 - 2023-12-21
Jacht
Rodzaj rejsuTurystyczny
Trasa

Archipelag Hawaii: Maui-Lanai-Molokai-Oahu (Honolulu)

Odwiedzane krajeHawaje - USA
Kapitan / skipperMichał Palczyński
Liczba uczestników8
Wolne koje4
Cena1490 euro

Powracamy na Hawaje po raz trzeci! Spędziliśmy tu sześć miesięcy w 2020 roku, potem dwa w 2022, więc śmiało możemy powiedzieć, że całkiem dobrze znamy ten akwen.

Trasa rejsu morskiego “Grudzień na Hawajach”

Trasa naszego rejsu jachtem na Hawajach to Maui (Lahaina) – Lanai – Molokai – Oahu (Honolulu)

W sumie przepłyniemy około 100 Mm i spędziemy razem 10 dni. Specjalnie tak zaplanowaliśmy ten rejs, żebyś mogła/mógł spędzić kilka dni ekstra na Hawajach w ramach dwutygodniowego urlopu. Możesz np. zostać na Święta w Honolulu 

Maui – przeżyj wschód słońca ze szczytu wulkanu

Nasz rejs jachtem po Hawajach zaczynamy na Maui w miejscowości Lahaina.  Jest ona małym kurorcikiem z mnóstwem turystów,  sklepów z pamiątkami i wszelkiego rodzaju knajpek. Oprócz miasteczka oczywiście znowu można wypożyczyć samochód. O świcie jest przepiękny widok ze szczytu wulkanu, a w dzień można się przejechać słynną drogą do wioski Hana. Jest to chyba najbardziej spektakularna trasa na Hawajach.

Wschód Słońca nad wulkanem Haleakalā na Maui, Hawaje

Molokai – wyspa bez pośpiechu

Z gwarnej Lahainy przepłyniemy na jedną z najbardziej sennych wysp Hawajów – Molokai. W jednym miejscu przy drodze stoi znak z poniższym cytatem, który świetnie oddaje atmosferę tej wyspy.

Slow down. It’s Molokai

Jest tu zdecydowanie najmniej turystów. I jest to zupełna odmiana po zatłoczony drptakach na Maui. Ostatnim razem, kiedy tu byliśmy to razem z ekpią wypożyczyliśmy samochód. I do tego będziemy Ciebie i resztę załogi gorąco namawiać. Wyspa jest naprawdę wyjątkowa ze względu na to, że niewiele się tutaj dzieje 

Lanai – prywatna wyspa inna niż wszystkie

Wyspa stała się znana w świecie z produkcji ananasów. W 1921 roku wyspa została kupiona przez Jamesa Dola i zamieniona na największą plantację ananasów na świecie, a firma Dole Food Company globalną marką.

Ananasy przestały być uprawiane w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku, a w 2012 roku 98% powierzchni wyspy zostało zakupione przez współzałożyciela firmy Oracle – Larrego Ellisona.

Lanai jest zupełnie inna niż większość hawajskich wysp. Mieszka tu tylko około 3000 osób. Jest cicho i spokojnie. Warto spędzić tu jeden dzień i zobaczyć na własne oczy jak się mieszka na prywatnej wyspie.

Wyspa Oahu – ostatnia wypsa naszego rejsu po Hawajach

Rejs kończymy na wyspie Oahu w gwarnym Honolulu. Marina jest tu w samym sercu miasta. Z jachtu do słynnej plaży Waikiki dojdziemy w 10 minut spacerkiem.

Ostatnie dwa dni spędzimy właśnie tutaj. A Ty w zależności od swoich potrzeb i marzeń będziesz mógł_a albo wypożyczyć samochód i zwiedzić Oahu albo powłóczyć się po Honolulu, zasmakować jego wielu kuchni, pogapić się na ludzi albo może sam_a zdecydujesz się na surfowanie na Waikiki. Twój wybór! My chętnie Ci doradzimy, bo spróbowaliśmy już każdej z tych opcji 


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Osoba kontaktowaMałgorzata Palczyńska
Telefon601274705
Emailinfo@skiff.pl
Strona wwwhttps://skiff.pl/rejsy/rejs-grudzien-na-hawajach-maui-honolulu/
Użytkownik
TYP: a2