TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina Trogir leży w północnej część wyspy Ciovo. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 162 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 35
Dzień 2
29 Mm
(29 Mm)
Dzień 3
46 Mm
(16 Mm)
Dzień 4
79 Mm
(33 Mm)
Jest to druga co do wielkości miejscowość na Korčuli, choć w niektórych publikacjach pojawia się informacja, że to ona ilością mieszkańców przewyższa „stolicę” wyspy. Zlokalizowana jest na zachodnim wybrzeżu w głębi długiej zatoki. Ograniczają ją od północy cypel Privala i wyspa Proizd, a od południa przylądek Velo Dance. Ten przylądek podchodząc do zatoki należy ominąć w sporej odległości ze względu na ledwo wystające nad powierzchnię wody skały. Jeśli zbliżamy się do zatoki od północy raczej odradza się przechodzenie cieśniną między cyplem Privala i wspomnianą wysepką Proizd, jest tam płytko, a tuż przed tym przesmykiem znajduje się mielizna. Miejscowość Vela Luka słynie przede wszystkim ze zdrowotnych kąpieli błotnych jakie oferuje tutejsze sanatorium. Ten przybytek usytuowany jest na samym krańcu zatoki. Port jest dobrze osłonięty od wiatrów ze wszelkich kierunków. Jachty mogą stawać przy kei w pobliżu stacji benzynowej, jednak część jej zajmują statki wycieczkowe. Kotwicowisko znajdziemy w głębi zatoki w pobliżu wspomnianego sanatorium. Inne zdatne kotwicowiska znajdują się oddalonych nieco zatoczkach Gradina i Plitvine.
Dzień 5
101 Mm
(22 Mm)
Dzień 6
125 Mm
(24 Mm)
Dzień 6
130 Mm
(24 Mm)
Dzień 7
145 Mm
(20 Mm)
Jest to popularne kąpielisko morskie w niewielkiej odległości od miasta Korčula. Obecnie ciesząca się wzięciem miejscowość wypoczynkowa, dawniej była niewielką wioską, która słynęła jedynie z tylko tu powstającego białego dosyć ciężkiego wina o nazwie Grk. Jego sława powoduje jednak, że w miejscach gdzie jest oferowane, należy zachować ostrożność i nie dać się nabrać kupując mętne podróbki owego trunku. Warto zanim transakcja dojdzie do skutku spróbować tego, co nam pod ową nazwą proponują. Prawdziwy Grk winien mieć pełną bursztynową barwę, absolutnie przejrzystą i aromatyczny owocowy bukiet.

Lumbarda słynie także z piaszczystych plaż, co w Chorwacji jest ewenementem. W przewodnikach znajdziemy informacje o starożytności tego miejsca sięgających czasów greckich, ale śladów tego pochodzenia zachowało się niewiele.

Podchodząc do zatoki, w której znajduje się miasto oraz niewielki port z małą mariną miniemy kilka wysepek usytuowanych przed wejściem do niej. Marina mieści się przy wschodnim brzegu, należy zwrócić uwagę na płyciznę przy przeciwległym brzegu, prawie naprzeciwko wejścia do mariny. W wypadku braku miejsca w porcie mamy do dyspozycji kilka kotwicowisk w licznych otaczających miejscowość zatoczkach.
Dzień 8
150 Mm
(5 Mm)
Marina Korcula leży w małej zatoczce na wschód od miasta. Od północnej części chroniona jest przez falochron. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 159 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 16
Dzień 9
186 Mm
(36 Mm)
Marina Palmižana leży w zatoce Palmižana, na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy St. Klement wchodzącej w skład archipelagu Pakleni Otoci. Wyspa jest zlokalizowana w pobliżu Hvaru i stanowi dobrą bazę wypadową do zwiedzania tego miasta. Otwarta od 15 kwietnia od 1 listopada. Liczba miejsca na wodzie: 160 (dostęp do wody i prądu)
Dzień 10
201 Mm
(15 Mm)
Jest to drugie co do wielkości miasto na wyspie Hvar. Zgodnie z nazwą jedno z najstarszych w Dalmacji. Położone jest w głębi zatoki Starigradski Zaljev. W pewnej odległości od miasta, usytuowany jest port promowy, dawniej promy podchodziły do samego miasta zatrzymując się w ciągle widocznej przystani. Dzięki oddaleniu promu samochodowego od centrum miejscowości miasto zyskało na spokoju. Można mieć wrażenie, ze tu czas się zatrzymał – przynajmniej w okresach poza sezonem. Zatoka, która podpływamy do miasta oferuje kilka niezłych kotwicowisk i tak na jej północno-wschodnim brzegu jest to luka Tiha, atrakcyjnie rozbudowana, z kilkoma mini zatokami, w których można spokojnie kotwiczyć ( głębokość między 7 a 14 metrów).

Drugie takie miejsce, to również znajdująca się po wschodniej stronie zatoczka Zavala, położona bliżej samego miasta. Miejsca do cumowania w Stari Grad można znaleźć przy południowym nabrzeżu w pobliżu kapitanatu. W czasie manewrów cumowniczych należy zachować szczególną ostrożność bowiem w okolicach czwartej dalby cumowniczej znajduje się zatopiony na głębokości 1,5 metra spory blok betonowy. Po północnej stronie zatoki portowej można znaleźć kilka boi cumowniczych. Kotwiczyć można także w okolicach wejścia do miejskiej zatoki. Trzeba uwzględnić fakt, iż zabronione jest kotwiczenie na wschód od linii przylądek Rabe a miejscowość Maslinica - ten zakaz spowodowany jest względami ekologicznymi, chodzi o to aby nie rozprzestrzeniać rosnącego tu glonu z rodzaju „pełzatka”.

Teraz jedna uwaga - przy silnym jugo prąd w zatoce czasami osiąga szybkość dwóch węzłów, a skumulowany między wyspami Hvar i Brač potrafi w pewnych sytuacjach spiętrzyć znacznie wodę zarówno w samej zatoce jak i przy nabrzeżu w Stari Grad.
Dzień 11
220 Mm
(19 Mm)
Południowy Adriatyk - północne wybrzeże wyspy Hvar Marina Vrboska leży w południowej część portu Vrboska. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 84 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 25
Dzień 12
242 Mm
(23 Mm)
Południowy Adriatyk - zachodnie wybrzeże wyspy Brač Marina Milna leży w południowo-wschodniej część zatoki Milna (w kierunku miasta). Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 144 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 15
Dzień 13
261 Mm
(18 Mm)
Marina Trogir leży w północnej część wyspy Ciovo. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 162 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 35
TYP: a3