TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Południowy Adriatyk Marina Dubrovnik leży niedaleko Komolac, około 2 NM od wejścia do portu w Gruz i 6 km od centrum starego miasta. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 425 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 140
Dzień 2
21 Mm
(21 Mm)
Niezwykle piękna zatoka dająca dobre schronienie przed każdym wiatrem. Jak na tak odosobnione miejsce, znajdziemy tu dużo udogodnień.

Po prawej stronie, tuż za zieloną latarnią, zaczyna się drewniane nabrzeże z muringami, do którego możemy przycumować. Należy ono jednak do znajdującej się w pobliżu restauracji, zatem albo przyjdzie nam za postój zapłacić, albo wybierzemy się do tejże na kolację. W takim wypadku będziemy mogli swobodnie korzystać z restauracyjnych toalet, jednak te pierwsze pomosty należą do restauracji „Maestral” usytuowanej po drugiej stronie zatoki. Możemy stanąć, trochę dalej w prawo, tam znajdziemy niewielkie betonowe nabrzeże, do którego czasem przybija statek, w tym wypadku teoretycznie postój będzie bezpłatny, jednak i tu znajdziemy muringi ustawione przez właścicieli pobliskiej restauracji. Zatem wypada ją odwiedzić. Tuż obok nabrzeża znajdziemy mały sklepik z podstawowymi artykułami spożywczymi i oczywiście z piwem.

Pośrodku zatoki przy jej południowym brzegu znajduje się wystające usypisko kamienne, rodzaj sztucznej wyspy, podłączonej z brzegiem betonowym pomostem. Odgradza ono dalszą, stanowczo płytszą część zatoki. Czyli dalej nie należy podchodzić. Głębokość po zewnętrznej stronie tej „wysepki” to około dwa metry.
Dzień 3
39 Mm
(18 Mm)
Dzień 4
54 Mm
(15 Mm)
Marina Korcula leży w małej zatoczce na wschód od miasta. Od północnej części chroniona jest przez falochron. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 159 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 16
Dzień 4
71 Mm
(15 Mm)
Dzień 5
95 Mm
(41 Mm)
Šipan to największa wyspa Archipelagu Elafickiego,znajdziemy tu dwa dobre miejsca do postoju.

Jedno z nich to Šipanska Luka. Dojście do tej zatoki od strony Koločepskiego Kanalu jest proste, a samo to miejsce uznawane jest za jedno z najlepiej osłoniętych w tym regionie. Jest tu kilka boi cumowniczych, a gdy są zajęte, możemy stanąć na kotwicy, lub przy nabrzeżu - tu uwaga, w tym wypadku, koniecznie sprawdzać głębokość, bo waha się tu ona od 3 do 1 metra. Jeśli będziemy podchodzić od strony otwartego morza, to wtedy kierować się trzeba na cieśninę Mali Vratnik pomiędzy krańcem półwyspu Pelješac, a wysepką Olipa, lub na Veli Vratnik między Olipa a Jaklan. Możliwe jest też podejście cieśniną Harpoti między Jaklan i Šipan.

Po przeciwległej, wschodniej stronie wyspy, znajdziemy miejscowość Suđurad położoną nad niewielką zatoką. To ładna rybacka wioska, cumować można przy molo promowym, lepiej po jego wewnętrznej stronie, wtedy raczej nas nie przepędzą, lub stanąć na kotwicowisku na zachód od tego mola. Przy podejściu do tej zatoki trzeba uważać na skały podwodne w pobliżu jej prawego brzegu. Jeśli płyniemy od Dubrownika to przed wejściem do niej dostrzeżemy niewielką wysepkę o nazwie Ruda osłaniającą zatokę, w dzień dobrze widoczna, nocą znajduje się w czerwonym sektorze światła Bl (2) c 5 s.

Na wyspie znajdziemy sporo tras wycieczkowych i ustronnych kąpielisk a wybierając się na spacer drogą łączącą Suđurad z Šipanską Luką możemy odwiedzić pozostałości letniej rezydencji biskupów Ragusy wybudowanej w XVI wieku.
Dzień 6
110 Mm
(16 Mm)
Południowy Adriatyk Marina Dubrovnik leży niedaleko Komolac, około 2 NM od wejścia do portu w Gruz i 6 km od centrum starego miasta. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 425 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 140
TYP: a3