TYP: a1

Windjammers

Zespół powstał pod koniec 2008 roku, kiedy to dwóch przyjaciół z dawnych studenckich czasów postanowiło spróbować swoich sił na szantowej scenie. Michał i Maciek wkroczyli w świat muzyki bez doświadczenia scenicznego, ale z olbrzymią energią i dużymi ambicjami.

Po serii przygotowań i prób zespół zadebiutował w przeglądzie konkursowym festiwalu Szanta Claus 2008 w Poznaniu, a następnie podczas Debiutów z Przechyłami w warszawskim Klubie Żeglarskim Przechyły. W drugiej połowie 2009 roku zespół rozpoczął regularne, comiesięczne, występy w Przechyłach oraz wziął udział w kilku kolejnych przeglądach konkursowych. Pojawiły sie też pierwsze sukcesy - w 2009 roku trzykrotnie zajęli 3. miejsce w festiwalowych przeglądach konkursowych w Policach, Ostrołęce oraz Radomiu. W repertuarze pojawiły się też pierwsze utwory autorskie, stworzone przez członków oraz sympatyków zespołu.

Windjammers najczęściej można usłyszeć w warszawskim Klubie Żeglarskim Przechyły oraz podczas przeglądów konkursowych na festiwalach muzyki żeglarskiej. Obecnie zespół ma w repertuarze kilkadziesiąt utworów z gatunku szant, pieśni kubryku, współczesnej piosenki żeglarskiej, irlandzkiego folku oraz kilka utworów z pogranicza bluesa, rocka, folku i poezji śpiewanej.

Skład zespołu:

Maciej wronek Wroński – gitara akustyczna, melodyka, wokal
Michał Buashy Błeszyński – gitara elektryczna, gitara akustyczna, harmonijka ustna, wokal
Rafał Czołg Biczyk – gitara basowa, wokal

Strona zespołu: http://www.windjammers.pl/

Piosenki związane z wykonawcą

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy

Nikt jeszcze się nie dodał. Bądź pierwszy!


dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca