TYP: a1

Słodki Całus od Buby

Początki zespołu Słodki Całus od Buby sięgają 1986 roku, kiedy to trzech wyznawców Belona, Kaczmarskiego i Rock and Rolla postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Zebrali się oto w pokoju przy ul. Jasnej w Gdańsku Olek Rzepczyński, Mariusz Kamper, Mariusz Wilke no i zaczęło się.


Zespół czterokrotnie już gościł na największym w Polsce festiwalu muzyki spod znaku „Krainy Łagodności” - „Bieszczadzkie Anioły” w Cisnej. Podczas Bieszczadzkich Aniołów 2006 Słodki Całus od Buby uroczyście obchodził 20-lecie działalności.


Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach które coś znaczą. Od kilku lat zespół znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież najważniejsze jest to, aby się ludzie nawzajem słuchali. Podczas koncertów usłyszeć można utwory z całego okresu działalności grupy, i te najstarsze jak „Miasto”, czy „Zburzenie Baru”, i te z wydanej w 2006 roku płyty „Równoległe”, jak również dobrze znane kompozycje jak „Takie życie”, „Nie ma rzeczy niemożliwych”, „Pociągi”, „Powroty”, czy „Nasza miłość”.


Skład zespołu:

Krzysztof Jurkiewicz- gitara, śpiew, harmonijka, piosenki;
Mariusz Kamper - gitary, śpiew, piosenki;
Jacek Jakubowski - akordeon, śpiew;
Jarosław Medyński - harmonijka;
Adam Skrzyński-Paszkowicz - perkusja; 
Cezary Rogalski - gitara basowa.

Współpraca:

Bartek Adamczak - perkusja
Wojtek Sokołowski – gitara basowa

Wydawnictwa:

„Bez Jacka i Słodki Całus Ot tak po prostu, tom 2” – 2010
Bez Jacka i Słodki Całus od Buby - Ot tak po prostu – 2008
Słodki Całus od Buby (ponownie nagrany materiał z roku 1991) - 2007
Równoległe - 2006
Bubowe Berdo - 2005
Nie ma rzeczy niemożliwych - 2003
Pańska 7/8- 1998
Jeszcze raz na żywo we Wrocławiu
Czwórka - 1995
Live in Wrocław
Słodki Całus Od Buby – 1991

Strona wykonawcy: http://www.scob.art.pl/


Piosenki związane z wykonawcą

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca