TYP: a1

Orkiestra Dni Naszych


Orkiestra Dni Naszych istnieje od 1989 roku. W swojej autorskiej twórczości łączą elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka. Najkrótszym określeniem ich stylu niech będzie jednak "folk&roll".
W ciągu lat wielu istnienia zagrali około 2000 koncertów dla dorosłych i niemal 1000 koncertów dla dzieci. Występowali w całej Polsce, odbyli również trasy koncertowe w Niemczech i Szwecji. W kraj grali na najważniejszych scenach – w Sali Kongresowej PkiN, kilkukrotnie na Przystanku Woodstock, na koncertach sylwestrowych w Warszawie iw Krakowie. Współpracują także z Jurkiem Owsiakiem. Uczestniczyli w jego programach telewizyjnych z cyklu Kręcioła oraz zaznaczyli swoją obecność w kinowym filmie Najgłośniejszy Film Polski o Przystanku Woodstock, dostępnym na DVD.

Maciej Szajkowski o ODN: Brzmienie na granicy techno, ostrego rocka i muzyki symfonicznej. Czterech muzyków (plus vokal), a wrażenie prawdziwej orkiestry. Do tego energia - tornada pustoszącego wszystko na swojej drodze. Skrzypcowe wariacje nie gorsze od Nigela Kennedy'ego, transowy bas jak u Laswella, gitara przechodząca od łagodnej ballady po metalowe furie. Na żywca zespół zmienia się w sceniczne bestie. Tak naprawdę Orkiestra, oprócz tego, że już od dawna jest klasykiem w swoim gatunku, wykreowała nowy styl w polskiej muzyce, jest zespołem wiarygodnym, nie napędzanym sezonową modą. Nie wyskoczyli wczoraj sroce spod ogona, tylko przecierają koncertowe szlaki od 16 lat. Bez wazeliny i zbędnego podlizu - ODN to w tej chwili jeden z najciekawszych zespołów koncertowych pośród ekip tzw. sceny folkowej.

Zespół tworzą:

Iwona Kobylińska – główny wokal
Jerzy Kobyliński – gitara, wokal
Mariusz Andraszek – gitara basowa, wokal
Michał Jelonek – skrzypce
Paweł Chojnacki – perkusja

Wydawnictwa:

Niewielka droga – 1988
Psalmy – 1990
Loveland – 1992
Ballady akustyczne – 1994
Anioł Miasta – 1995
Mleczne Oceany – 1996
Folk'n'Roll – 1998
Odkrycia – 2000
Skrzypek – 2001
Włóczykije – 2003
Damy Radę – 2004
The Best – 2006
Dusza Pit Bulla – 2009

Strona wykonawcy: http://www.odn.pl/
Piosenki związane z wykonawcą

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca