TYP: a1

FUCUSGrupa FUCUS, w obecnym składzie, pojawiła się na rynku muzycznym w roku 2003. Jest to zespół wykonującym muzykę inspirowaną folkiem irlandzkim, bretońskim i szkockim. Nie ogranicza jednak swoich zainteresowań tylko do tego gatunku muzycznego. W bogatym repertuarze zespołu znajdują się również szanty, pieśni morskie, a ostatnio także tradycyjne pieśni kaszubskie oraz własne kompozycje do tekstów poetów tego regionu, których warstwa muzyczna czerpie między innymi z folkloru irlandzkiego.

W lipcu 2006 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Świat się kręci” i natychmiast ogłoszona została płytą tygodnia w Radiu Kaszebe a tytułowy utwór przez wiele tygodni utrzymywał się na liście przebojów.
W czerwcu 2008 zespół wziął udział w projekcie „Młodi dlo Gdunska”. Efektem była płyta, która ukazała się wraz z Dziennikiem Bałtyckim.
Obecnie zespół wydał kolejną płytę, „Wanodżi kól mórza”, która jest połączeniem twórczości kaszubskiej z muzycznymi fascynacjami rodem z „zielonej wyspy”.

Zespół tworzą:

Anna ENA Szalk – skrzypce
Rafał Rafi Rompca – gitara, wokal
Krzysztof Dempc – flety
Jarek Fiury Kudłaty – perkusja
Henryk Luba Sędzicki – gitara basowa
Leszek Lesiu Bolibok – skrzypce

Strona internetowa zespołu: http://fucus.art.pl/

Piosenki związane z wykonawcą

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
stycznia
24
2020
stycznia
25
2020
lutego
14
2020
Dodaj imprezę
Szantowe miejsca