TYP: a1

B.O.R.Y.

Zespół B.O.R.Y. czyli Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua, jest zespołem, który powstał bardzo spontanicznie. Początkowo Tomasz "BORY" Borkowski występował solo a we wrześniu 2004 roku wraz z nim na scenie pojawił się Adam "ENTRANT" Papliński, który wzbogacił brzmienie sceniczne Tomka o dźwięki harmonijki ustnej oraz innych idiofonów języczkowych. Szybko jednak bo już w lutym 2005 r. do duetu dołączył Piotr "BLADY" Adamiecki, który wspomógł duet jako gitarzysta basowy. W lipcu 2005 Tomek (Bory) zaprosił do współpracy "młodą krew" Marka Jusińskiego, który zasiadł za tzw. garami a już jesienią 2005 roku zespół zyskał czaru i wdzięku za sprawą Justyny Lewandowskiej, która przyjęła w listopadzie 2005 roku rolę skrzypaczki.

W tym składzie zespół pokazał się po raz pierwszy oficjalnie na XXV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską RAFA 2005 w Radomiu zdobywając I nagrodę. Kolejne zmiany z składzie zespołu miały miejsce w styczniu 2006 roku wtedy to miejsce basisty zajął Tomek "MIĄDEK" Miądowicz, a następnie w listopadzie 2006 r. jego miejsce zajął Paweł Barszczewicz.. Od lipca 2007 roku basistą jest Konrad Załęski. Pod koniec wakacji 2008 do zespołu dołączył Bartek Zbroszczyk, natomiast za sterami perkusji od grudnia 2008 roku zasiadł Marek "ZBÓJ" Kułakowski.

Członkowie zespołu pochodzą z różnych miast Polski, ale spotkali się wszyscy w Warszawie i dlatego na co dzień możecie ich usłyszeć głównie w warszawskich tawernach żeglarskich. Koncertują jednak nie tylko w stolicy ale i w całym kraju. Zespół wykonuje muzykę i piosenki o tematyce żeglarskiej nie ukrywając jednak swojego zamiłowania do country, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, a nawet rocka, funky i jazzu. Gramy w tawernach, pubach i restauracjach oraz na licznych imprezach zamkniętych (integracyjnych), piknikach i nie tylko.

Skład zespołu:

Tomek „BORY” Borkowski – gitara akustyczna, śpiew
Justyna Lewandowska – skrzypce, śpiew
Adam „ENTRANT” Papliński - idiofony języczkowe, drumle, śpiew
Konrad Załęski - gitara basowa
Bartek Zbroszczyk - gitara elektryczna, flety, śpiew
Marek „ZBÓJ" Kułakowski - instrumenty perkusyjne

Strona internetowa: http://www.bory.art.pl/

Piosenki związane z wykonawcą

TYP: a3
0 1
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca