Żeglujmy po Bałtyku

czwartek, 26 lutego 2015
Redakcja | artykuł sponsorowany
Pewnie wielokrotnie zastanawialiście się nad wyborem naszego morza podczas planowania kolejnych rejsów. Ostatecznie decydowaliście się zapewne na cieplejsze akweny, a Bałtyk odkładaliście na kolejny sezon. A może w tym roku wybierzecie nasze rodzime morze?


IMPRESSION 40 (rocznik 2015)


Czy warto wybierać Bałtyk? Zdecydowanie tak! Jest to idealne rozwiązanie, gdy posiadamy na przykład jedynie kilka dni wolnego, a chcielibyśmy pożeglować. To prawda, że nasze morze pogodą raczej nie rozpieszcza, ale za to zapewnia dobrą żeglarską szkołę, która z pewnością przyda się w różnych zakątkach świata. Bałtyckie wody kryją wiele interesujących miejsc, które niejednokrotnie zaskoczą pływających po nich.

Wraz z przedstawicielami firmy ATSEA YACHTS & CHARTER, oferującej m.in czartery jachtów na Bałtyku, postaramy się przybliżyć atrakcje żeglowanie po naszym morzu. Już na wstępie wyraźnie podkreślmy, że Morze Bałtyckie to idealne miejsce dla żeglugi! Wpływa na to ma m.in. niezwykle urozmaicona linia brzegowa oraz duża ilość miejsc, które nadal czekają na odkrycie przez żeglarzy. Bez wątpienia nasze morze ma swój niepowtarzalny urok. ATSEA dysponuje jachtami rozlokowanymi w najważniejszych bałtyckich portach. Ich jednostki znajdują się w Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Kołobrzegu, Darłowie oraz innych marinach wybrzeża Bałtyku. Pozwala to dogodnie zaplanować swój morski wypoczynek.


IMPRESSION 40 (rocznik 2015)


Rejs po Bałtyku to doskonały pomysł na spędzenie wakacji lub urlopu. Akwen ten daje szeroki wachlarz możliwości. Żeglarze mogą skupić się m.in. na rozległej Zatoce Gdańskiej, która idealnie nadaje się do stawiania pierwszych kroków w morskim żeglarstwie. Zatrzymajmy się tutaj na chwilę, bo nie brakuje tu atrakcji dla żeglarzy. To tutaj znajdują się dwa największe polskie porty: w Gdańsku oraz Gdyni. Te dwa miasta w połączeniu z Sopotem tworzą Trójmiasto, niezwykle atrakcyjne obszar aglomeracyjny z doskonałą bazą turystyczną. Nie brakuje tu licznych zabytków, perełek architektury z różnych epok, malowniczych zakątków, a także bogatej bazy rekreacyjnej. To tutaj tworzyła się historia Polski. Będąc w Trójmieście nie można zapomnieć o Westerplatte - symbolicznym miejscu wybuchu II wojny światowej, zabytkowej Twierdzy Wisłoujście, czy Stoczni Gdańskiej, gdzie rozpoczęły się wielkie przemiany nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W północnej części Zatoki Gdańskiej znajduje się Mierzeja Helska, będąca wałem piaszczystym utworzonym przez prąd morski oraz wiatr. Na tym terenie zlokalizowane są Hel i Jastarnia - ważne ośrodki turystyczne z bardzo dobrym zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym. Kuszące są również zachodnie wody polskiego wybrzeża. Nie sposób wymienić tu wszystkich miejsc, ale na pewno na uwagę zasługują takie lokalizacje, jak Władysławowo, Łeba, Darłowo, czy Kołobrzeg.


Bavaria 32 Avantgarde (rocznik 2013)


Zainteresowanym żeglowaniem po Bałtyku należy wspomnieć o Bornholmie i Gotlandii. Bornholm jest czwartą co do wielkości wyspą Danii. Jest ona zlokalizowana w odległości 135 km na wschód od Mons Klint – najbliższego odcinka wybrzeża duńskiego, 88 km na północ od wybrzeży niemieckich, 100 km na północ od wybrzeży polskich i 37 km na południe od wybrzeży szwedzkich. Bornholm często nazywany jest Bramą Skandynawii. To właśnie od tej wyspy większość turystów rozpoczyna swoją przygodę z krainą Wikingów. Z kolei Gotlandia jest szwedzką wyspą na Bałtyku z bogatą roślinnością lasów iglastych, rozległych łąk i zbiorem 9 pięknych jezior.


Bavaria 32 Avantgarde (rocznik 2013)


Warte polecenia są również rejsy w stronę Lipawy oraz Kłajpedy. Te dwa miasta zlokalizowane nad Bałtykiem na pewno zainteresują wielu żeglarzy. Kłajpeda to bardzo ważny litewski port handlowy, a także terminal promowy. Miasto zlokalizowane jest nad Zalewem Kurońskim, do którego uchodzi malownicza rzeka Niemen. Lipawa natomiast jest trzecim co do wielkości miastem na Łotwie. W tym portowym mieście znajduje się bardzo dużo zabytków. Na uwagę zasługuje m.in. katedra Świętego Józefa, kościół luterański św. Trójcy, czy latarnia morska. W tym łotewskim mieście zlokalizowany jest trzeci co do wielkości port w kraju.


Dufour 375 Grand Large (rocznik 2013)


ATSEA YACHTS & CHARTER zaprasza do wspólnego żeglowania oraz korzystania z szerokiej gamy usług powiązanych z branżą żeglarską. Oprócz czarteru jachtów na Bałtyku, firma oferuje również czartery na Morzu Śródziemnym, rejsy all inclusive, a także organizację imprez firmowych na pokładach swoich jachtów. Za pośrednictwem ATSEA można stać się również właścicielem wymarzonej jednostki pełnomorskiej (oferta sprzedaży jachtów na stronie WWW.ATSEA-YACHTS.PL). Firma jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce łodzi produkowanych przez stocznie ELAN oraz IMPRESSION.


Dufour 375 Grand Large (rocznik 2013)


Firma ATSEA YACHTS & CHARTER posiada kilkanaście jachtów żaglowych i motorowych. Wśród nich m.in. Elan E1 - doskonale znana i ceniona w tym segmencie jednostka (Elan E1 to Elan 210 po zmianie numeracji). Jacht został zaprojektowany tak, aby umożliwiać łatwości użytkowania oraz eksploatacji, zapewniając jednocześnie doskonałe parametry nautyczne porównywalne z większymi jednostkami z rodziny Elana. Prosty, ale bardzo funkcjonalny układ Elan E1 został zaprojektowany w sposób zapewniający jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Na jachcie komfortową spać mogą cztery osoby, doskonały na weekendowy na Bałtyku lub nawet dłuższe rejsy. Dzięki przemyślanej i ergonomicznej konstrukcji, Elan E1 pozwala żeglować znacznie szybciej niż większość modeli w tej kategorii i wielkości. Oprócz tego jachtu, ATSEA dysponuje także innymi jednostkami, a wśród nich: bogato wyposażona Bavaria Cruiser 32 Avantgarde, idealny do żeglugi w załodze 7 osobowej Beneteau Oceanis 34, luksusowy Dufour 375 Grand Large, Bavaria Cruiser 37, Elan IMPRESSION 40, komfortowy Beneteau Oceanis 41 dostępny latem na Balearach zimą na wyspach Kanaryjskich , oraz katamaran Wave 58 mogący zabrać na pokład do 22 gości.Elan E1 (rocznik 2015)


W ofercie firmy dostępne są także jachty motorowe: Antares 7.80, luksusowy jacht sportowy Baia 48 flash, czy Princess v45 - jedna z największych jednostek motorowych na Zatoce Gdańskiej. Wspomniany Antares 7.80 to wszechstronny Outboard, łączący w sobie właściwości dziennych modeli z linią łódek sportowych. Jacht przeznaczony jest do wynajmu ze skipperem lub do samodzielnego pływania (wymagany patent – Motorowodny Sternik Morski lub odpowiednik). Tym, co w nim urzeka, to zmodernizowane, stylowe wnętrze: komfortowe wyposażenie, trójdzielne, przeszklone drzwi, czy przednie szyba o doskonałej widoczności. Jacht przystosowany do połowu łososia!!! Łódź wyposażona w zaburtowy silnik Suzuki Marine DF150TGX o mocy 150 KM. Na łodzi ATSEA zainstalowano wysokiej klasy cyfrową echosondę z nawigacją GPS – Lowrance HDS-7 Touch. Jasny, 7-calowy dotykowy ekran zapewnia wyjątkowy komfort pracy i szybki dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. HDS-7 touch to najwyższej jakości cyfrowa echosonda przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników – wędkarzy, żeglarzy, płetwonurków, służb ratowniczych itp.Antares 7.80 (rocznik 2015)


Fale, wiatr, woda... Pełnomorska przygoda z ATSEA na wodach Bałtyku. Zapraszamy!

Więcej szczegółowych informacji dostępnych jest na stronie www.atsea.pl.


Tagi: atsea, bałtyk, morze, bałtyckie, jachty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 March

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893