TYP: a1

Żeglarski pojedynek jakiego jeszcze nie było

czwartek, 20 września 2012

4 października rozpocznie się emocjonujące żeglarskie wydarzenie. Kpt Krystian Szypka na jachcie s/y Sunrise reprezentujący żeglarstwo zachodniopomorskie oraz kpt Jacek Zieliński na jachcie s/y Quick Livener reprezentujący Trójmiasto wystartują do bezprecedensowego pojedynku na wodach Bałtyku. Celem jest jak najszybsze opłynięcie Gotlandii.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to najbardziej wymagające i mordercze bałtyckie wyzwanie żeglarskie ostatnich lat. Postępy rejsu obu żeglarzy będzie można śledzić on-line, w planach są również bezpośrednie relacje z pokładów ich jachtów, realizowane dzięki łączności satelitarnej. To swego rodzaju starcie Wschodu z Zachodem będzie odbywać się przy współudziale zespołów brzegowych, które pomogą swoim zawodnikom w osiągnięciu celu.

Więcej informacji: www.bitwaogotland.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933