TYP: a1

Załoga "Selmy" czeka na okno pogodowe i wybiera finalistów Konkursu Plastycznego

środa, 25 lutego 2015
Informacja prasowa | J.J. Cieliszak
Polski jacht Selma Expeditions w najbliższych 24 godzinach powinien opuścić Backdoor Bay na pozycji: 77°33. S. Zatoka, mimo wcześniejszych kaprysów, doskonale chroni jacht przed sztormem, który przetacza się po Morzu Rossa. Zdarzają się silne wiatry spadowe, do 55 węzłów (ponad 100 km/h). Naokoło góry, Erebus to prawie 3,800 m. - ma skąd wiać. Dobrze trzyma specjalna kotwica.

Selma

Na szczęście wiatr o takiej sile zdarza się tylko na kilka godzin. Zatoka - w miarę czysta od lodu. Na zewnątrz zatoki - sztorm. Temperatury ciągle spadają. Pod pokładem temperatury dodatnie, ale wszystkie oznaki przyrody wskazują, że już pora pożegnać Morze Rossa i wypływać na otwarty ocean, za barierę paku lodowego. W najbliższych dniach jacht będzie się powoli przemieszczać w kierunku przejścia w barierze paku lodowego i wyjścia z Morza Rossa na Ocean Spokojny.

Obecnie jednym z najważniejszych zadań Kapitana i załogi Selmy - jest wybór zwycięzców Konkursu Plastycznego SP 5 z Mińska Mazowieckiego "SELMA na Antarktydzie". Kopie 10 prac finalnych dotarły na pokład jachtu - drogą satelitarną.

Selma

KONKURS PLASTYCZNY SP 5 "SELMA na ANTARKTYDZIE" - JUŻ NA STRONACH SELMY - Zobacz NEWS i FEJS z 24 i 25 lutego.

LINK: http://www.selmaantarktyda.com/news/wszystkie-newsy/news/wybieramy-zwyciezce-konkuru-plastycznego
LINK: http://www.selmaantarktyda.com/news/wszystkie-newsy/news/stara-dobra-backdoor-bay

Załoga Selmy (cały czas na Antarktydzie) - dostała prace finalne (10) przez satelitę i teraz wybiera :-) Internauci już głosują i komentują :-)

Wszystkie prace finałowe można znaleźć tutaj:
LINK: http://www.selmaantarktyda.com/assets/konkurs-prace-finalowe.pdf
oraz na stronie szkoły SP 5
LINK: http://sp5minskmaz.edu.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/127900/z_minska_mazowieckiego_do_antarktydy

Głosy Internautów - zbierane są pod adresem: wyprawa@SelmaAntarktyda.com

Załoga przyzna swoje 3 nagrody (już wiemy, że decyzją Załogi - będą 4) a dodatkową nagrodę przyznają Internauci. Wszyscy pozostali uczestnicy Konkursu z SP 5 dostana wyróżnienia pamiątkowe ufundowane przez SELMA EXPEDITIONS.

Oficjalne ogłoszenie wyników - 2 marca (poniedziałek).

Źródło: www.selmaexpeditions.com
Tagi: Selma Expeditions, Antarktyka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 August

Na "Nord IV" Andrzej Urbańczyk, w ramach przygotowań do rejsu dookoła świata, wyruszył w próbny rejs na trasie San Francisco, Hawaje i z powrotem
wtorek, 17 sierpnia 1982
W wyniku wcześniejszego zakotwiczenia w zatoce położonej w północnej części Wyspy Niedźwiedziej, a następnie dragowania kotwicy, s/y "Otago" wszedł na skały, doznał poważnych uszkodzeń kadłuba, a po ściągnięciu ze skał zatonął
wtorek, 17 sierpnia 1976
Ze Świnoujścia do Jamestown na uroczystości 350.lecia osadnictwa w Stanach Zjednoczonych wyruszył s/y "Joseph Conrad" pod dowództwem Kpt. Bogdana Dacko (oficerami w tym pierwszym polskim rejsie po odwilży 1956 r. byli znani później kapitanowie - Jerzy Sze
niedziela, 17 sierpnia 1958