TYP: a1

Zabezpieczenie zagrożonych odcinków zachodniego wybrzeża

poniedziałek, 8 stycznia 2018
Informacja prasowa/Urząd Morski w Szczecinie

Podpisano kolejne umowy na prace w ramach projektu „Zabezpieczenie zagrożonych odcinków zachodniego wybrzeża”. Prace obejmują modernizację i wybudowanie nowych ostróg brzegowych i wykonanie sztucznego zasilania brzegu. Wartość projektu to ok. 53 mln zł. 

[t][/t] [s]Fot. Aw58 - Own work, CC BY-SA 4.0, Wikipedia[/s]

Projekt realizowany jest przez Urząd Morski w Szczecinie przy współudziale środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą prac związanych ze sztucznym zasilaniem brzegu, zostało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska (lider konsorcjum), Rohde Nielsen A/S z Danii i Hegemann GmbH z Niemiec, za łączną kwotę ok. 20 mln zł, natomiast funkcję inżyniera kontraktu dla tego projektu będzie pełnić Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych EKO-INVEST S.A. ze Szczecina, za kwotę ok. 421 tys. zł. Wartość całego projektu to ok. 53 mln zł, z czego dofinansowanie UE wynosi ok. 45 mln zł.


Projekt obejmuje zabezpieczenie 3 km brzegu morskiego pomiędzy Dziwnówkiem a Dziwnowem poprzez modernizację grupy ostróg brzegowych i późniejsze wykonanie na tym odcinku sztucznego zasilania brzegu (ok. 410 tys. metrów sześciennych materiału piaszczystego) oraz zabezpieczenie ok. 1,5 km brzegu morskiego pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem. Tam, na odcinku ok. 210 m wybudowana będzie kamienna opaska brzegowa, osiem ostróg brzegowych oraz wykonane sztuczne zasilanie brzegu (ok. 195 tys. metrów sześciennych materiału piaszczystego).


Prace mają zostać zakończone do 30 października 2018 r. Wykonawcy będą musieli uwzględnić przerwę w pracach w sezonie letnim od lipca do sierpnia.

Tagi: plaże, wybrzeże, modernizacja, zabezpieczenie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972