TYP: a1

Wyprodukowana w Goleniowie łódź jachtem roku 2017

piątek, 16 grudnia 2016
Z mediów

Jacht wyprodukowany przez firmę Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa został uznany najlepszym jachtem regatowym 2017 roku w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnienie przyznało najbardziej znane amerykańskie czasopismo branżowe "Cruising World Magazine".

Łódź "Dehler 34" zwyciężyła w kategorii jacht regatowy. W jury konkursu zasiadali  eksperci z  branży i dziennikarze magazynu. Stwierdzili oni, że jednostka sprawdza się nie tylko w rywalizacji w regatach, ale także w rodzinnym żeglowaniu.

„Dehler 34” w Goleniowie produkowany  jest od wakacji. Do tej pory powstało 20 sztuk zwycięskiej żaglówki.

Inna łódź goleniowskiego producenta walczy teraz o europejską nagrodę jachtu roku. Wyniki tego konkursu poznamy w styczniu.

TTS produkuje ok. 600 jednostek rocznie. Łódki trafiają głównie na rynek europejski i do Azji, ale ok. 10% z nich trafia do USA. 

Tagi: Dehler 34, Technologie Tworzyw Sztucznych, jacht, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933