TYP: a1

Wyprawa kajakowa dookoła wyspy Wolin

czwartek, 28 czerwca 2012
Informacja prasowa
Żaden ze szczecińskich kajakarzy nie opłynął wyspy Wolin. Ten stan rzeczy chcą zmienić uczestniczy zajęć w Centrum Żeglarskim pod opieką Piotra Owczarskiego. Kajakowa wyprawa dookoła Wyspy Wolin rozpocznie się w najbliższą sobotę wyjazdem do Świnoujścia.

Trasa jest sporym wyzwaniem. Prowadzić będzie przez Świnoujście (Marina Karsibór) – Karnocice – Wolin – Kamień Pomorski – Dziwnów – Międzyzdroje – Świnoujście. Jeśli wiatry będą niesprzyjające - Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów - Kamień Pomorski – Wolin – Karnocice - Świnoujście (Marina Karsibór)

Nie jest to łatwe zadanie, trzeba płynąć wodami morskimi i zalewowymi, a tam czasami są trudne warunki do pływania. Drugim wyzwaniem jest przepłynięcie cieśnin: Świny i Dziwny oraz wejście lub wyjście w morze, minięcie budowanego gazoportu, falochronów o które rozbijają się fale, tworząc obszar odbitych - wracających fal. Wyzwaniem jest samo płynięcie obok toru wodnego i statków oceanicznych. – wylicza Piotr Owczarski, znany żeglarz, instruktor w Centrum Żeglarskim. Niebezpieczeństw wiele, ale to co zobaczymy i przeżyjemy rekompensuje ryzyko. Mamy nadzieję także, że - jeśli dopisze pogoda - popłyniemy w sporej odległości od brzegu morskiego. – dodaje.

Uczestnikami wyprawy jest 10 śmiałków, najmłodszy z nich ma 17 lat. Kajakarze płynąć będą od 30 czerwca do 5 lipca.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 September

W Newport wystartowały trzecie regaty samotnych żeglarzy dookoła świata - BOC Challenge.
sobota, 15 września 1990
Z Gdyni w rejs dookoła Ameryki Południowej wyruszył "Dar Pomorza"; było to pierwsze polskie przejście Przylądka Horn.
wtorek, 15 września 1936
Na Florydzie w wieku 79 lat zmarł Władysław Wagner, pierwszy polski żeglarz, który pod żaglami opłynął świat w latach 1932-1939.
wtorek, 15 września 1992
Na jachcie "Amethyst", w Norfolk (USA) zakończył rejs Stanisław Jabłoński; wystartował z Gdańska 01.06.1963 r.
niedziela, 15 września 1963
Rozpoczęła się kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał "Rainbow" prowadzony przez Vanderbilta.
piątek, 15 września 1933