TYP: a1

Wyprawa kajakowa dookoła wyspy Wolin

czwartek, 28 czerwca 2012
Informacja prasowa
Żaden ze szczecińskich kajakarzy nie opłynął wyspy Wolin. Ten stan rzeczy chcą zmienić uczestniczy zajęć w Centrum Żeglarskim pod opieką Piotra Owczarskiego. Kajakowa wyprawa dookoła Wyspy Wolin rozpocznie się w najbliższą sobotę wyjazdem do Świnoujścia.

Trasa jest sporym wyzwaniem. Prowadzić będzie przez Świnoujście (Marina Karsibór) – Karnocice – Wolin – Kamień Pomorski – Dziwnów – Międzyzdroje – Świnoujście. Jeśli wiatry będą niesprzyjające - Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów - Kamień Pomorski – Wolin – Karnocice - Świnoujście (Marina Karsibór)

Nie jest to łatwe zadanie, trzeba płynąć wodami morskimi i zalewowymi, a tam czasami są trudne warunki do pływania. Drugim wyzwaniem jest przepłynięcie cieśnin: Świny i Dziwny oraz wejście lub wyjście w morze, minięcie budowanego gazoportu, falochronów o które rozbijają się fale, tworząc obszar odbitych - wracających fal. Wyzwaniem jest samo płynięcie obok toru wodnego i statków oceanicznych. – wylicza Piotr Owczarski, znany żeglarz, instruktor w Centrum Żeglarskim. Niebezpieczeństw wiele, ale to co zobaczymy i przeżyjemy rekompensuje ryzyko. Mamy nadzieję także, że - jeśli dopisze pogoda - popłyniemy w sporej odległości od brzegu morskiego. – dodaje.

Uczestnikami wyprawy jest 10 śmiałków, najmłodszy z nich ma 17 lat. Kajakarze płynąć będą od 30 czerwca do 5 lipca.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492