TYP: a1

Wyprawa kajakowa dookoła wyspy Wolin

czwartek, 28 czerwca 2012
Informacja prasowa
Żaden ze szczecińskich kajakarzy nie opłynął wyspy Wolin. Ten stan rzeczy chcą zmienić uczestniczy zajęć w Centrum Żeglarskim pod opieką Piotra Owczarskiego. Kajakowa wyprawa dookoła Wyspy Wolin rozpocznie się w najbliższą sobotę wyjazdem do Świnoujścia.

Trasa jest sporym wyzwaniem. Prowadzić będzie przez Świnoujście (Marina Karsibór) – Karnocice – Wolin – Kamień Pomorski – Dziwnów – Międzyzdroje – Świnoujście. Jeśli wiatry będą niesprzyjające - Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów - Kamień Pomorski – Wolin – Karnocice - Świnoujście (Marina Karsibór)

Nie jest to łatwe zadanie, trzeba płynąć wodami morskimi i zalewowymi, a tam czasami są trudne warunki do pływania. Drugim wyzwaniem jest przepłynięcie cieśnin: Świny i Dziwny oraz wejście lub wyjście w morze, minięcie budowanego gazoportu, falochronów o które rozbijają się fale, tworząc obszar odbitych - wracających fal. Wyzwaniem jest samo płynięcie obok toru wodnego i statków oceanicznych. – wylicza Piotr Owczarski, znany żeglarz, instruktor w Centrum Żeglarskim. Niebezpieczeństw wiele, ale to co zobaczymy i przeżyjemy rekompensuje ryzyko. Mamy nadzieję także, że - jeśli dopisze pogoda - popłyniemy w sporej odległości od brzegu morskiego. – dodaje.

Uczestnikami wyprawy jest 10 śmiałków, najmłodszy z nich ma 17 lat. Kajakarze płynąć będą od 30 czerwca do 5 lipca.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899