TYP: a1

Wypadek w gdyńskiej stoczni

czwartek, 8 kwietnia 2021
Hanka Ciężadło
W środę (7.04) w godzinach wieczornych w Stoczni Crist doszło do tragicznego wypadku. Jeden z pracowników poniósł śmierć, dwóch innych stoczniowców zostało przetransportowanych do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.
 
Co tam się stało?
Ustaleniem szczegółów wypadku zajęła się specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza. Na miejsce przysłano również technika kryminalistyki. Dokonano szczegółowych oględzin miejsca wypadku. Wykonana została też dokumentacja fotograficzna.
Zanim zapadną jakieś konkretne ustalenia, trudno spekulować na temat przyczyn tego wydarzenia. Faktem jest jednak, że nie był to pierwszy raz, gdy ktoś z pracowników stoczni stracił życie podczas wykonywania swoich obowiązków.
 
Bezpieczeństwo pracy
Warto przypomnieć, że w 2017 roku w gdyńskiej stoczni doszło do innego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mimo iż zachowane zostały wszystkie przepisy BHP, na jednego z pracowników runęło wówczas rusztowanie. Spadająca z dużej wysokości metalowa konstrukcja rozbiła mu kask. Stoczniowiec trafił do szpitala, jednak nie udało się uratować mu życia.
Pozostaje mieć nadzieję, że ustalenia grupy dochodzeniowo-śledczej pozwolą usunąć ewentualne nieprawidłowości i tym samym zwiększą poziom bezpieczeństwa pracy w stoczni.
Tagi: stocznia, Crist, wypadek, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953