TYP: a1

Wypadek w gdyńskiej stoczni

czwartek, 8 kwietnia 2021
Hanka Ciężadło
W środę (7.04) w godzinach wieczornych w Stoczni Crist doszło do tragicznego wypadku. Jeden z pracowników poniósł śmierć, dwóch innych stoczniowców zostało przetransportowanych do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.
 
Co tam się stało?
Ustaleniem szczegółów wypadku zajęła się specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza. Na miejsce przysłano również technika kryminalistyki. Dokonano szczegółowych oględzin miejsca wypadku. Wykonana została też dokumentacja fotograficzna.
Zanim zapadną jakieś konkretne ustalenia, trudno spekulować na temat przyczyn tego wydarzenia. Faktem jest jednak, że nie był to pierwszy raz, gdy ktoś z pracowników stoczni stracił życie podczas wykonywania swoich obowiązków.
 
Bezpieczeństwo pracy
Warto przypomnieć, że w 2017 roku w gdyńskiej stoczni doszło do innego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mimo iż zachowane zostały wszystkie przepisy BHP, na jednego z pracowników runęło wówczas rusztowanie. Spadająca z dużej wysokości metalowa konstrukcja rozbiła mu kask. Stoczniowiec trafił do szpitala, jednak nie udało się uratować mu życia.
Pozostaje mieć nadzieję, że ustalenia grupy dochodzeniowo-śledczej pozwolą usunąć ewentualne nieprawidłowości i tym samym zwiększą poziom bezpieczeństwa pracy w stoczni.
Tagi: stocznia, Crist, wypadek, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001