TYP: a1

Wyciek paliwa po kolizji w Zatoce Tokijskiej

poniedziałek, 18 stycznia 2016
z mediów | JM
Do wypadku z udziałem dwóch japońskich jednostek doszło w sobotę w Zatoce Tokijskiej, w pobliżu Kawasaki. W wyniku kolizji zatonął tankowiec. Na miejscu zdarzenia doszło do wycieku paliwa.

Niewielki tankowiec "Sunway Maru" zatonął po zderzeniu z towarowcem "Daifuku Maru No 8", przewożącym ładunek żwiru. Obydwie jednostki płynęły w tym samym kierunku, ale prawdopodobnie z powodu błędu ludzkiego weszły w kurs kolizyjny. W wyniku kolizji szczególnie ucierpiał tankowiec, który zaczął nabierać wody. Trzem osobom z załogi statku udało się opuścić pokład, doszło jednak do wycieku paliwa.

Na miejsce zdarzenia wysłano dwie jednostki ratunkowe, które pracują nad oczyszczeniem powierzchni wody. W ograniczeniu wycieku pomaga bezwietrzna pogoda. Nie ucierpiał nikt z załogi obydwu statków. Teraz rozpocznie się śledztwo w celu ustalenia, dlaczego doszło do wypadku.
Tagi: wypadek, Zatoka Tokijska, tankowiec, żużel, paliwo, wyciek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580