TYP: a1

Wyciek paliwa po kolizji w Zatoce Tokijskiej

poniedziałek, 18 stycznia 2016
z mediów | JM
Do wypadku z udziałem dwóch japońskich jednostek doszło w sobotę w Zatoce Tokijskiej, w pobliżu Kawasaki. W wyniku kolizji zatonął tankowiec. Na miejscu zdarzenia doszło do wycieku paliwa.

Niewielki tankowiec "Sunway Maru" zatonął po zderzeniu z towarowcem "Daifuku Maru No 8", przewożącym ładunek żwiru. Obydwie jednostki płynęły w tym samym kierunku, ale prawdopodobnie z powodu błędu ludzkiego weszły w kurs kolizyjny. W wyniku kolizji szczególnie ucierpiał tankowiec, który zaczął nabierać wody. Trzem osobom z załogi statku udało się opuścić pokład, doszło jednak do wycieku paliwa.

Na miejsce zdarzenia wysłano dwie jednostki ratunkowe, które pracują nad oczyszczeniem powierzchni wody. W ograniczeniu wycieku pomaga bezwietrzna pogoda. Nie ucierpiał nikt z załogi obydwu statków. Teraz rozpocznie się śledztwo w celu ustalenia, dlaczego doszło do wypadku.
Tagi: wypadek, Zatoka Tokijska, tankowiec, żużel, paliwo, wyciek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865