TYP: a1

Wrak jachtu na dnie Zatoki Gdańskiej to prawdopodobnie „Skalar”

czwartek, 8 grudnia 2011
Kinga Rzucidło
5 grudnia Morski Oddział Straży Granicznej podjął się próby identyfikacji wraku jachtu leżącego na dnie Zatoki Gdańskiej, kilka kilometrów od plaży w Gdyni Orłowie. To najprawdopodobniej „Skalar”, jacht, który zatonął podczas regat w 1993 roku.

Urząd Morski w Gdyni, który odkrył wrak, poprosił specjalistów Morskiego Oddziału Straży Granicznej o pomoc w identyfikacji jednostki. Płetwonurkowie sprawdzili około 7-metrowy kadłub jachtu osadzony na dnie Zatoki Gdańskiej na głębokości kilkunastu metrów. Jak powiedział rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku – Andrzej Jóźwiak, jacht i leżący obok żagiel pokryty jest piachem i grubą warstwą muszli, co uniemożliwia zidentyfikowanie i odczytanie nazwy. Morski Oddział Straży Granicznej sprawdził także dno morza niedaleko gdyńskiego portu, gdzie znaleziono drewniany element konstrukcyjny statku. O dalszych losach znalezisk zadecyduje Urząd Morski w Gdyni.

Źródło: MOSG
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 May

Patent kapitański zdobywa Krzysztof Baranowski.
wtorek, 11 maja 1965
Cztery kluby - Klub Żeglarski w Chojnicach, Polski Klub Jachtowy w Gdańsku, Wojskowy Klub Żeglarski, Sekcja Wioślarska AZS Warszawa powołały na spotkaniu w Tczewie Polski Związek Żeglarski z siedzibą w Warszawie, na czele którego stanął Józef Klejnot-Turs
niedziela, 11 maja 1924