TYP: a1

Witkowska przed rosyjskim sądem

piątek, 2 września 2011

Źródło: www.arcticexpedition.eu


Zapadł wyrok w sprawie nielegalnego pobytu na rosyjskich wodach terytorialnych, który to zarzut został postawiony polskiej żeglarce Monice Witkowskiej i towarzyszącemu jej w rejsie Szwedowi Börje Ivarssonowi. Podróżnicy otrzymali karę w wysokości 17 dolarów na osobę oraz nakaz opuszczenia rosyjskich wód. W celu wydania wyroku jacht był holowany przez rosyjskie służby do odległego o 500 km portu, w ostatniej części trasy także pod eskortą helikoptera.

Na stronie wyprawy www.arcticexpedition.eu można przeczytać:

1 września 55. dzień wyprawy
Jest wyrok

Załoga przed sądem nie stanęła, wyrok został wydany w trybie administracyjnym. Została nałożona kara 17 dolarów na osobę oraz nakaz wypłynięcia poza wody terytorialne Rosji. Pozwolono aby jacht w porcie pozostał do rana a o 12 czasu miejscowego ma przypłynąć statek który odprowadzi jacht poza wody Rosji. Następna relacja z Alaski za ok. 3 dni. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002