TYP: a1

Wielkie wycieczkowce zawiną do Gdyni

piątek, 13 maja 2011
Weronika Morys
wpbasti
AIDAblu. Fot. Sebastian Werner
W tym sezonie Gdynię odwiedzi prawie 60 wycieczkowców. Wśród nich będą też luksusowe olbrzymy, mierzące prawie 300-metrów. Pierwszy z nich przypłynie już dziś o 16:00, a odpłynie o 21:00. Harmonogram zawinięć wycieczkowców do Gdyni można sprawdzać na stronie internetowej gdyńskiego portu: www.port.gdynia.pl.

Pierwszym w tym sezonie wycieczkowcem, który zawinie do Gdyni będzie pływająca pod portugalską banderą 162-metrowa Princess Daphne. Gdynię odwiedzą też ponownie gigantyczny AIDAblu (252 m) czy Vision of the Seas (279 m), czyli "statek światła" - nazywany tak ze względu na szklane sufity, dużą ilość świetlików oraz ogromnych przeszkleń. Największą jednostką będzie jednak zbudowana w 2009 roku Costa Pacifica.

Źródło:www.trojmiasto.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850