TYP: a1

Wielkie wodowania w stoczni Sunreef Yachts

czwartek, 16 sierpnia 2012
Informacja prasowa
Gdańska stocznia super jachtowa, Sunreef Yachts może poszczycić się nie lada osiągnięciem, a mianowicie równoległym ukończeniem trzech potężnych jednostek, tak, aby móc je wystawić podczas zbliżających się targów jachtowych w Cannes (11-16 wrzesień 2012). Budowa tych trzech jednostek rozpoczęła się w styczniu 2012.

Siedem miesięcy na zbudowanie aż trzech tak skomplikowanych i dużych jachtów to z pewnością ewenement na skalę światową (w tym samym czasie budują się jeszcze 3 inne jednostki). W chwili obecnej stocznia przygotowuje się dynamicznie do największej w historii swego dziesięciolecia prezentacji nowych jachtów, która będzie miała miejsce na targach w Cannes, gdzie wystawione zostaną aż 4 jednostki, z czego 3 nowo zwodowane jachty.

Pierwszym zwodowanym jachtem był nowy super jacht żaglowy, Sunreef 82 Double Deck HOUBARA. Elegancki, trzypokładowy, 24-metrowy jacht to wielce oczekiwana nowość roku 2012. Właściciel jachtu przybył na jego przekazanie wraz z najbliższą rodziną. 3 sierpnia odbył się uroczysty chrzest jednostki przy doku hotelu Hilton w Gdańsku. HOUBARA to super jacht dla 7 gości, którym opiekuje się 3 członków załogi. Kabina armatorska na dziobie zaopatrzona jest w prywatne Jacuzzi otoczone żardinierą z orchidei! Po targach w Cannes, jacht odpłynie na Karaiby i do USA.

Kolejną jednostką był nowy model jachtu motorowego, 60 Sunreef Power EWHALA, zwodowany 11 sierpnia 2012. Jacht charakteryzuje się piękną, sportową sylwetką i nowoczesnym wystrojem wnętrz. EWHALA przewidziana jest dla 10 gości i 2 członków załogi. Jacht będzie dostępny na czartery w Sunreef Yachts Charter.

Cztery dni po wodowaniu EWHALA, stocznia Sunreef Yachts zwodowała swój kolejny jacht, 70 Sunreef Power SKYLARK, 21-metrowy katamaran motorowy. Jacht charakteryzuje się eleganckim wykończeniem wnętrz w drewnie bambusowym i posiada piękną kabinę armatorską na dziobie z prywatną łazienką i garderobą.

SKYLARK to ósma jednostka modelu motorowego 70 Sunreef Power, który zyskał popularność dzięki sportowej sylwetce, wielkiej przestrzeni życiowej z fantastycznym pokładem słonecznym, dalekiemu zasięgowi przy utrzymaniu niskiego zużycia paliwa i niezwykłej stabilności.

Wszystkie trzy jachty odpłyną wkrótce na południe Francji. Zapraszamy do odwiedzenia stoczni kiedy jeszcze można je zobaczyć przy doku, widok jest iście imponujący!

Źródło: Sunreef Yachts
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001