TYP: a1

Sunreef Yachts hucznie świętuje 10-lecie w Cannes

środa, 12 września 2012
Sunreef Yachts
Założona w Gdańsku w 2002 roku przez francuskiego biznesmena-wizjonera, Francisa Lapp’a, stocznia jachtowa Sunreef Yachts jest niekwestionowanym liderem w projektowaniu i budowie luksusowych katamaranów na miarę (w segmencie powyżej 19 m długości). W tym roku stocznia świętuje swoje 10-lecie podczas prestiżowych targów jachtowych w Cannes, gdzie zaprezentowane zostaną aż cztery nowe super jachty niedawno zwodowane w Gdańsku: 60 Sunreef Power EWHALA, 70 Sunreef Power SKYLARK, Sunreef 70 ANINI i Sunreef 82 HOUBARA.

Z tej właśnie okazji Sunreef Yachts przygotował dla swoich gości VIP i mediów liczne niespodzianki. Jedną z nich będzie uczestnictwo gościa honorowego, Lecha Wałęsy - legendarnego przywódcy Solidarności, pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta Polski (lata 1990 - 1995), obrońcy praw człowieka i laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Dla wielu właścicieli jachtów Sunreef, obecność tak symbolicznej osobistości jest wielkim przeżyciem, jako że wielu z nich utożsamiało się z walką Polski o demokrację w latach 70/80. Odwiedziny właścicieli w stoczni Sunreef, znajdującej się na terenach historycznej Stoczni Gdańsk, wzbudzały zawsze wiele emocji. Dlatego też, udział Lecha Wałęsy w uroczystości urodzinowej Sunreef Yachts jest dla SY wielkim zaszczytem.

Kolejną niespodzianką będzie prywatny pokaz mody luksusowej marki LA MANIA, która na tę okazję zaprezentuje aż 20 kreacji z nowej kolekcji Wiosna/Lato 2013. Współpraca Sunreef Yachts i La Mania zaczęła się już latem tego roku przy nowej kampanii reklamowej La Mania. Jacht motorowy 70 Sunreef Power DAMRAK II został użyczony na 2 dni na Południu Francji do wykonania pięknej sesji zdjęciowej nowej kolekcji.

Obie marki reprezentują najwyższą jakość made in Poland i przewidują długofalową współpracę w celu promowaniu polskiego luksusu w Polsce i na świecie. Sunreef Yachts będzie też partnerem strategicznym LA MANII podczas pokazu nowej kolekcji w Warszawie 12 września 2012. Ponadto w programie: Pokaz live cooking, Jazz Band, DJ, tort urodzinowy i dalsze niespodzianki!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883