TYP: a1

Sunreef Yachts hucznie świętuje 10-lecie w Cannes

środa, 12 września 2012
Sunreef Yachts
Założona w Gdańsku w 2002 roku przez francuskiego biznesmena-wizjonera, Francisa Lapp’a, stocznia jachtowa Sunreef Yachts jest niekwestionowanym liderem w projektowaniu i budowie luksusowych katamaranów na miarę (w segmencie powyżej 19 m długości). W tym roku stocznia świętuje swoje 10-lecie podczas prestiżowych targów jachtowych w Cannes, gdzie zaprezentowane zostaną aż cztery nowe super jachty niedawno zwodowane w Gdańsku: 60 Sunreef Power EWHALA, 70 Sunreef Power SKYLARK, Sunreef 70 ANINI i Sunreef 82 HOUBARA.

Z tej właśnie okazji Sunreef Yachts przygotował dla swoich gości VIP i mediów liczne niespodzianki. Jedną z nich będzie uczestnictwo gościa honorowego, Lecha Wałęsy - legendarnego przywódcy Solidarności, pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta Polski (lata 1990 - 1995), obrońcy praw człowieka i laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Dla wielu właścicieli jachtów Sunreef, obecność tak symbolicznej osobistości jest wielkim przeżyciem, jako że wielu z nich utożsamiało się z walką Polski o demokrację w latach 70/80. Odwiedziny właścicieli w stoczni Sunreef, znajdującej się na terenach historycznej Stoczni Gdańsk, wzbudzały zawsze wiele emocji. Dlatego też, udział Lecha Wałęsy w uroczystości urodzinowej Sunreef Yachts jest dla SY wielkim zaszczytem.

Kolejną niespodzianką będzie prywatny pokaz mody luksusowej marki LA MANIA, która na tę okazję zaprezentuje aż 20 kreacji z nowej kolekcji Wiosna/Lato 2013. Współpraca Sunreef Yachts i La Mania zaczęła się już latem tego roku przy nowej kampanii reklamowej La Mania. Jacht motorowy 70 Sunreef Power DAMRAK II został użyczony na 2 dni na Południu Francji do wykonania pięknej sesji zdjęciowej nowej kolekcji.

Obie marki reprezentują najwyższą jakość made in Poland i przewidują długofalową współpracę w celu promowaniu polskiego luksusu w Polsce i na świecie. Sunreef Yachts będzie też partnerem strategicznym LA MANII podczas pokazu nowej kolekcji w Warszawie 12 września 2012. Ponadto w programie: Pokaz live cooking, Jazz Band, DJ, tort urodzinowy i dalsze niespodzianki!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940