TYP: a1

Viking Sky już w bezpiecznym porcie

poniedziałek, 25 marca 2019
Z mediów/TVN24

Weekend zapewne upłynął wszystkim wodniakom na śledzeniu losów wycieczkowca Viking Sky, który w sobotę uległ awarii u wybrzeży Norwegii. Holowany przez trzy statki pomocnicze wycieczkowiec Viking Sky wpłynął w niedzielę po południu do portu w Molde.

Statek wycieczkowy Viking Sky z 1373 osobami na pokładzie (915 pasażerów i 458 członków załogi) w sobotę po awarii czterech silników zaczął dryfować w pobliżu zachodniego wybrzeża Norwegii. Po dramatycznej akcji ratunkowej i ewakuacji niemal 500 pasażerów w niedzielę po południu jednostka odholowana została do portu w Molde. Tam czekały na pasażerów ekipy ratunkowe i policja.

 

Do akcji pomocy pasażerom włączyli się także okoliczni mieszkańcy, ratownicy i wolontariusze, którzy dostarczali jedzenia i ubrania oraz opiekowali się pasażerami, gdy ci dotarli już na ląd. - Byliśmy tam na miejscu. Widzieliśmy, jak lądował helikopter z 20 uratowanymi osobami. To był niesamowity widok. Załoga poradziła sobie z tą sytuacją bardzo dobrze. To jak zaopiekowali się tymi ludźmi! Wyglądało to bardzo bardzo profesjonalnie - powiedział dowódca akcji ratunkowej, Jan Arve Dyrnes.

17 osób trafiło do szpitala Troje - 90-latka i dwoje 70-latków - mają poważne złamania kończyn.

Jak poinformowała rzecznik Ministerstwa Spraw Zewnętrznych Ewa Suwara, wśród pasażerów nie było osób z polskim obywatelstwem. Polak był natomiast członkiem załogi. Według informacji MSZ jest bezpieczny i nie został ranny.

Tagi: Viking Sky, wycieczkowiec, awaria
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492