TYP: a1

Udaremniono największą od lat w UE próbę przemytu narkotyków

piątek, 6 grudnia 2019
Z mediów

To była największa od lat próba przemytu narkotyków na terenie Unii Europejskiej. Wartość odkrytej przez polskie służby kokainy i opium mogła wynieść nawet 2,2 mld zł.

               

Obserwacja grupy zajmującej się przemytem narkotyków trwała wiele miesięcy i obejmowała wiele województw. Akcja, przeprowadzona przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i CBŚP pozwoliła na jednoczesne przejęcie ogromnej ilości nielegalnego towaru w gdyńskiej bazie kontenerowej oraz zamknięcie fabryki kokainy i zlikwidowanie magazynu narkotykowego w województwie wielkopolskim.

Przy ujawnieniu w gdyńskim porcie kluczową rolę odegrały m.in. mobilne urządzenia skanujące oraz przeprowadzona analiza ryzyka. Funkcjonariuszom KAS z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni pomógł również pies służbowy, przeszkolony do wykrywania środków odurzających. Rewizja dwóch kontenerów zawierających oficjalnie kredę, które przypłynęły do Polski z Kolumbii, pozwoliła na wykrycie narkotyków.

Do akcji wkroczyli policjanci CBŚP. Dokładne badania wykazały, że w części worków z kredą (w 74 na 1600) znajduje się 1850 kg wysokiej jakości kokainy.

 

Tagi: przemyt, kokaina
TYP: a3
0 0
Komentarze