TYP: a1

Trwa akcja ratunkowa na płonącym tankowcu

poniedziałek, 8 stycznia 2018
Z mediów/Sky News

W miniony weekend u wybrzeży Chin doszło do kolizji tankowca z frachtowcem. Trwa poszukiwanie zaginionych członków załogi tankowca.
 

Zarejestrowany w Panamie tankowiec "Sanchi" płynął z Iranu do Korei Południowej. Z nie ustalonych do tej pory przyczyn w sobotę wieczorem na Morzu Wschodniochińskim, u wybrzeży Szanghaju, doszło do kolizji z inną jednostką, przewożącym zboże hongkońskim frachtowcem „CF Crystal”. 


Na pokładzie „CF Crystal” znajdowało się 21 członków załogi, wszystkich udało się uratować. Jednak według chińskich mediów odnaleziono ciało zaledwie jednego członka z liczącej sobie 32 osoby załogi tankowca (składała się ona z 30 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu), reszta wciąż uznana jest za zaginioną. Działania służb utrudniają płomienie i trujące gazy, niemal uniemożliwiające dostęp do tankowca, który na dodatek grozi wybuchem. Akcję ratunkową prowadzą statki i samoloty z Chin, Korei Południowej i USA. 
Tankowiec przewoził 136 tys. ton ropy. Jest to tzw. lekka ropa, mocno toksyczna i bardziej wybuchowa, jednak jej większość, według ekspertów, mogła się ulotnić lub już spłonąć. Znacznie gorzej sprawa przedstawia się z paliwem samego Sanchi, które będzie znacznie trudniejsze do usunięcia. 

 

Tagi: tankowiec, kolizja, pożar, poszukiwania
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924