TYP: a1

To już ósma w tym roku ofiara rekina w Australii

poniedziałek, 23 listopada 2020
Z mediów/Onet

Tragicznie dla pewnego 55-latka zakończyło się uprawianie sportów wodnych. Mężczyzna, który uprawiał bodyboarding na plaży Cable w stanie Australia Zachodnia został w niedzielę zaatakowany przez rekina i zmarł.

 

Plaża Cable jest niezwykle popularna wśród turystów. W niedzielę to właśnie miejsce wybrał mężczyzna na uprawianie bodyboardingu. Znajdował się około 30 – 40 metrów od brzegu, kiedy zaatakował go rekin. Z wody wyciągnęła mężczyznę przebywająca na plaży para. 55-latek otrzymał na miejscu pomoc, ale miał tak poważne obrażenia ręki i nogi, że zmarł.

Jak poinformowała miejscowa policja, przez prawie pół godziny później strzelano do rekina, który po ataku wciąż przebywał blisko brzegu. Prawdopodobnie był to żarłacz tygrysi, który jest czasem przyciągany do plaży przez ławice małych ryb.

Po tym wypadku liczba ofiar śmiertelnych ataków rekinów w Australii w 2020 wzrosła do ośmiu i jest najwyższa w tym kraju od 1929 roku, kiedy zginęło dziewięć osób.

 

Tagi: rekin, Cable beach
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999