TYP: a1

Termin wydawania patentów - komunikat PZŻ

środa, 2 października 2013
Na stronie internetowej Polskiego Związku Żeglarskiego pojawił się komunikat, w którym Związek prosi o wyrozumiałość żeglarzy oczekujących na wydanie patentu. Poniżej treść informacji.


Drodzy Państwo,

W związku z ogromną liczbą spływających do nas wniosków czas oczekiwania na wydanie patentu wynosi ok. 8 tygodni, od daty otrzymania dokumentów.

Ponadto, dzwoniąc do PZŻ (działu patentów), podczas gdy rozmawiamy przez oba telefony nie słychać sygnału zajętości - jest "wolna linia".

Informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby termin wydawania patentów uległ skróceniu.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Patenty nie były wydawane od października 2012, do kwietnia bieżącego roku, z powodu braku aktualnego rozporządzenia w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

Źródło: pya.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974