TYP: a1

Sylwester z kokainą

czwartek, 4 stycznia 2018
Z mediów/Curacao Chronicle

Jeśli myślicie, że w sylwestrową noc można tylko tańczyć i pić szampana, to się mylicie. Można także przemycać kokainę…Jednak tym razem impreza nie zakończyła się dobrze, a przemytnicy zostali zatrzymani.

 

Aż 1600 kilogramów kokainy znajdowało się na pokładzie frachtowca pod flagą Tanzanii, który zmierzał do Republiki Dominikany. Przemytników namierzyli Holendrzy z fregaty Van Speijk. Przez kilka dni podejrzaną jednostkę obserwowano z pokładu śmigłowca. Jeszcze na morzu na pokład frachtowca weszli funkcjonariusze amerykańskiej straży wybrzeża, jednak nie udało im się niczego znaleźć. W porcie w Santo Domingo przeprowadzono więc drugie, znacznie dokładniejsze przeszukanie, którego wynikiem było odnalezienie kokainy, zgrabnie ukrytej  w pustych przestrzeniach pomiędzy zbiornikami paliwa. Cała załoga jednostki została zatrzymana przez dominikańskie władze. 

Van Speijk, czujna fregata typu M stacjonuje na Karaibach od listopada ubiegłego roku, patrolując wody w pobliżu holenderskich terytoriów zamorskich. Jednostka jest niezwykle sprawna, bo w ramach swoich działań udaremnienia już przemytu ponad 2 ton narkotyków. 22 grudnia udało jej się odkryc 500 kilo narkotyków przemycanych na motorówce. 

Tagi: kokaina, przemyt, Karaiby
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870