TYP: a1

Sylwester z kokainą

czwartek, 4 stycznia 2018
Z mediów/Curacao Chronicle

Jeśli myślicie, że w sylwestrową noc można tylko tańczyć i pić szampana, to się mylicie. Można także przemycać kokainę…Jednak tym razem impreza nie zakończyła się dobrze, a przemytnicy zostali zatrzymani.

 

Aż 1600 kilogramów kokainy znajdowało się na pokładzie frachtowca pod flagą Tanzanii, który zmierzał do Republiki Dominikany. Przemytników namierzyli Holendrzy z fregaty Van Speijk. Przez kilka dni podejrzaną jednostkę obserwowano z pokładu śmigłowca. Jeszcze na morzu na pokład frachtowca weszli funkcjonariusze amerykańskiej straży wybrzeża, jednak nie udało im się niczego znaleźć. W porcie w Santo Domingo przeprowadzono więc drugie, znacznie dokładniejsze przeszukanie, którego wynikiem było odnalezienie kokainy, zgrabnie ukrytej  w pustych przestrzeniach pomiędzy zbiornikami paliwa. Cała załoga jednostki została zatrzymana przez dominikańskie władze. 

Van Speijk, czujna fregata typu M stacjonuje na Karaibach od listopada ubiegłego roku, patrolując wody w pobliżu holenderskich terytoriów zamorskich. Jednostka jest niezwykle sprawna, bo w ramach swoich działań udaremnienia już przemytu ponad 2 ton narkotyków. 22 grudnia udało jej się odkryc 500 kilo narkotyków przemycanych na motorówce. 

Tagi: kokaina, przemyt, Karaiby
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973