TYP: a1

Sunreef Yachts otrzymuje zamówienie na kolejny SUNREEF 58

wtorek, 14 lutego 2012
Informacja prasowa
Światowy lider w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów na miarę, stocznia Sunreef Yachts z Gdańska, podpisała właśnie kontrakt na kolejną jednostkę nowego modelu jachtu żaglowego, Sunreef 58, wprowadzonego na rynek w maju 2011 r.

Trzy pierwsze Sunreef 58 pływają już po morzu Śródziemnym i na Karaibach, podczas gdy nowo sprzedana czwarta jednostka odbędzie kilkuletni rejs dookoła świata zaraz po zwodowaniu w październiku 2012. Nazwa jachtu, CARPE DIEM, odzwierciedla motto życiowe jej właścicieli, którzy pragną cieszyć się każdym momentem wojaży. Jak w przypadku wszystkich katamaranów Sunreef, zasięg jachtu pozwoli mu na dalekie wyprawy bez potrzeby częstego zawijania do portu, a zastosowanie nowych „zielonych” energii, opracowywanych przez biuro inżynierskie Sunreef, pozwoli ograniczyć użycie generatora.

CARPE DIEM to prywatny jacht, którego prawy kadłub poświęcony będzie na jedną, przestrzenną kabinę armatorską z wszelkimi udogodnieniami na poziomie najwykwintniejszych rezydencji, jak na przykład prywatna sauna parowa. Lewy kadłub będzie mieścił dwie podwójne kabiny dla gości oraz kabinę dla załogi z niezależnym wejściem od strony kokpitu.

Będący drugim domem dla właścicieli przez najbliższych kilka lat, luksusowy Sunreef 58 CARPE DIEM będzie całkowicie wykończony na miarę według życzeń klienta, który optuje za nowoczesnym połączeniem szarości i oliwkowej zieleni.

W chwili obecnej stocznia ma 7 jachtów w zamówieniu, z czego dwa to premierowe modele przygotowywane na międzynarodowe targi w Cannes odbywające się we wrześniu 2012. Sunreef Yachts dumnie wystawia się na nich od 2003 roku, gdzie najwyższą jakością wykończenia i innowacyjnymi technologiami konsekwentnie promuje polski przemysł luksusowy.

W styczniu 2012 stocznia zwodowała nowy 21-metrowy jacht żaglowy Sunreef 70 POMAIKA’I, którego przeznaczeniem są Hawaje.


Ewa Stachurska
PR Sunreef Yachts
ewa@sunreef-yachts.com
tel kom: 601 315 206
www.sunreef-yachts.com
www.sunreef-charter.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968