TYP: a1

Sterty śmieci na Bali

piątek, 8 stycznia 2021
Z mediów

Pora monsunów niestety na Bali kojarzy się ze śmieciami lądującymi na tamtejszych rajskich plażach. Ten rok jednak jest rekordowy – jednego dnia z najbardziej kultowych plaż zebrano nawet 60 ton odpadów!

 

Zalewające plaże śmieci, przede wszystkim plastik staja się coraz większą zmorą Bali. To oczywiście poważny problem dla państwa żyjącego głównie z turystyki i przyciągającego turystów wizją czystego piaseczku i nieskalanej błękitnej wody, bo wspomniany piaseczek aktualnie został zastąpiony górami śmieci, których na dodatek wciąż przybywa. I to mimo tego, że lokalne władze wydały im wojnę. Codziennie na plaże ruszają pracownicy agencji ochrony środowiska z ciężarówkami i ładowarkami, zbierając od 30 do nawet 60 ton śmieci dziennie.

Jako jeden z powodów tak licznego nagromadzenia śmieci miejscowe władze wskazują...właściwie siebie. A dokładnie przyznają, że obsługa śmieci w Indonezji jest nieefektywna i że zaczynają pracować nad jej reorganizacją. Sam gubernator Bali, Wayan Koster, wezwał do podjęcia poważnych działań w celu oczyszczenia plaż.

Na razie władze Bali mają chwilę czasu na doprowadzenie swoich plaż do porządku, bo pandemia coronawirusa wstrzymała główny ruch turystyczny i sterty śmieci ogląda stosunkowo niewielu przyjezdnych.

 

Tagi: Bali, Indonezja, śmieci
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922