TYP: a1

Sopot dla żeglarzy

poniedziałek, 11 grudnia 2017
Redakcja/MF

Ucieszą się amatorzy żeglarstwa z Sopotu (i ci, którzy korzystają z tamtejszej infrastruktury dla wodniaków). Tamtejsza marina zostanie rozbudowana a inwestycja kosztować będzie 3,3 mln zł. 2,1 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

[t][/t] [s]Fot. Gdaniec, CC BY-SA 3.0, Wikipedia[/s]

„Sopot – rozbudowa oferty sportowo – żeglarskiej” – tak nazywa się projekt, który będzie realizowany w ramach przedsięwzięcia „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Umowę na realizację projektu podpisali w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Województwa Pomorskiego (województwo jest koordynatorem przedsięwzięcia) i prezydent Sopotu.

W ramach inwestycji przy ostrodze bocznej mola wybudowany zostanie pomost pływający z wyposażeniem (dla 28 jednostek), pogłębiony zostanie tor wodny podejściowy do pomostu pływającego i przebudowana rampa do wodowania jednostek na plaży przy sopockim Klubie Żeglarskim i siedzibie WOPR. Dodatkowo na ostrodze bocznej mola powstanie pawilon dla wodniaków i dzieci oraz osób uczęszczających do szkółek żeglarskich. 

Projekt ma zostać zakończony do końca przyszłego roku.

Tagi: Sopot, molo, marina
TYP: a3
0 0
Komentarze