TYP: a1

Sopot dla żeglarzy

poniedziałek, 11 grudnia 2017
Redakcja/MF

Ucieszą się amatorzy żeglarstwa z Sopotu (i ci, którzy korzystają z tamtejszej infrastruktury dla wodniaków). Tamtejsza marina zostanie rozbudowana a inwestycja kosztować będzie 3,3 mln zł. 2,1 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

[t][/t] [s]Fot. Gdaniec, CC BY-SA 3.0, Wikipedia[/s]

„Sopot – rozbudowa oferty sportowo – żeglarskiej” – tak nazywa się projekt, który będzie realizowany w ramach przedsięwzięcia „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Umowę na realizację projektu podpisali w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Województwa Pomorskiego (województwo jest koordynatorem przedsięwzięcia) i prezydent Sopotu.

W ramach inwestycji przy ostrodze bocznej mola wybudowany zostanie pomost pływający z wyposażeniem (dla 28 jednostek), pogłębiony zostanie tor wodny podejściowy do pomostu pływającego i przebudowana rampa do wodowania jednostek na plaży przy sopockim Klubie Żeglarskim i siedzibie WOPR. Dodatkowo na ostrodze bocznej mola powstanie pawilon dla wodniaków i dzieci oraz osób uczęszczających do szkółek żeglarskich. 

Projekt ma zostać zakończony do końca przyszłego roku.

Tagi: Sopot, molo, marina
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871