TYP: a1

Śmiertelny wypadek podczas Volvo Ocean Race

poniedziałek, 22 stycznia 2018
Z mediów/MF

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na trasie 4 etapu regat Volvo Ocean Race. Jeden z uczestników zderzył się ze statkiem rybackim. Jeden z rybaków zginął.

 

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ok. 30 mil przed metą. Płynący na drugiej pozycji „Vestas 11th Hour Racing” zderzył się z łodzią rybacką. 9 rybaków uratował przepływający w pobliżu statek handlowy. Jednego podjęła z wody załoga „Vestas”. Przetransportowano go do szpitala śmigłowcem ale w sobotę rano Hong Kong Maritime Rescue Coordination Centre potwierdziło śmierć poszkodowanego. Załoga jachtu „Vestas” nie odniosła żadnych obrażeń. Na razie wiadomo, czy jednostka popłynie w kolejnych etapach. Wszczęto także dochodzenie w celu wyjaśnienia nieszczęśliwego wypadku.

Etap z Melbourne do Hongkongu wygrał Team Sun Hung Kai/Scallywag. Jako drugi przypłynął „Dongfeng Race Team”, a na trzecim miejscu stawił się „Team AkzoNobel”

 

Tagi: Volvo Ocean Race, regaty, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933