TYP: a1

Śmiertelny wypadek na statku Skandi Pacific

czwartek, 16 lipca 2015
z mediów | WM
14 lipca, na pokładzie statku Skandi Pacific, należącego do firmy DOF Group, doszło do śmiertelnego wypadku. Jednostka znajdowała się wtedy w odległości 175 km od zachodnich wybrzeży Australii.

Skandi Pacific
Źródło: www.dof.no

We wczesnych godzinach porannych 14 lipca statek zatrzymał się, żeby zabrać ładunek z platformy wiertniczej Atwood Osprey. Warunki na morzu były ciężkie. W trakcie prac przez tylny pokład przeszła wysoka fala, która przesunęła towar. Jeden z członków załogi, który próbował zabezpieczyć ładunek, znalazł się pomiędzy kontenerami i został przez nie zmiażdżony. Marynarz otrzymał natychmiast pomoc medyczną, jednak zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 39-latek pozostawił żonę oraz czwórkę małych dzieci, z których najmłodsze ma 6 miesięcy.

Firma DOF podała, że prace na statku zostały natychmiast zawieszone, działania podjął zespół zarządzania kryzysowego, a statek skierował się z powrotem do portu. Przedstawiciele armatora zapewnili, że odpowiednie władze zostały zawiadomione i zaraz po zacumowaniu rozpocznie się śledztwo dotyczące wypadku. Przedstawiciele DOF Group podali w oficjalnym komunikacie, że priorytetem firmy jest bezpieczeństwo pracowników oraz dobro ich rodzin.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861