TYP: a1

Śmiertelny wypadek na statku Skandi Pacific

czwartek, 16 lipca 2015
z mediów | WM
14 lipca, na pokładzie statku Skandi Pacific, należącego do firmy DOF Group, doszło do śmiertelnego wypadku. Jednostka znajdowała się wtedy w odległości 175 km od zachodnich wybrzeży Australii.

Skandi Pacific
Źródło: www.dof.no

We wczesnych godzinach porannych 14 lipca statek zatrzymał się, żeby zabrać ładunek z platformy wiertniczej Atwood Osprey. Warunki na morzu były ciężkie. W trakcie prac przez tylny pokład przeszła wysoka fala, która przesunęła towar. Jeden z członków załogi, który próbował zabezpieczyć ładunek, znalazł się pomiędzy kontenerami i został przez nie zmiażdżony. Marynarz otrzymał natychmiast pomoc medyczną, jednak zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 39-latek pozostawił żonę oraz czwórkę małych dzieci, z których najmłodsze ma 6 miesięcy.

Firma DOF podała, że prace na statku zostały natychmiast zawieszone, działania podjął zespół zarządzania kryzysowego, a statek skierował się z powrotem do portu. Przedstawiciele armatora zapewnili, że odpowiednie władze zostały zawiadomione i zaraz po zacumowaniu rozpocznie się śledztwo dotyczące wypadku. Przedstawiciele DOF Group podali w oficjalnym komunikacie, że priorytetem firmy jest bezpieczeństwo pracowników oraz dobro ich rodzin.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870