TYP: a1

Śmiertelny wypadek na statku Skandi Pacific

czwartek, 16 lipca 2015
z mediów | WM
14 lipca, na pokładzie statku Skandi Pacific, należącego do firmy DOF Group, doszło do śmiertelnego wypadku. Jednostka znajdowała się wtedy w odległości 175 km od zachodnich wybrzeży Australii.

Skandi Pacific
Źródło: www.dof.no

We wczesnych godzinach porannych 14 lipca statek zatrzymał się, żeby zabrać ładunek z platformy wiertniczej Atwood Osprey. Warunki na morzu były ciężkie. W trakcie prac przez tylny pokład przeszła wysoka fala, która przesunęła towar. Jeden z członków załogi, który próbował zabezpieczyć ładunek, znalazł się pomiędzy kontenerami i został przez nie zmiażdżony. Marynarz otrzymał natychmiast pomoc medyczną, jednak zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 39-latek pozostawił żonę oraz czwórkę małych dzieci, z których najmłodsze ma 6 miesięcy.

Firma DOF podała, że prace na statku zostały natychmiast zawieszone, działania podjął zespół zarządzania kryzysowego, a statek skierował się z powrotem do portu. Przedstawiciele armatora zapewnili, że odpowiednie władze zostały zawiadomione i zaraz po zacumowaniu rozpocznie się śledztwo dotyczące wypadku. Przedstawiciele DOF Group podali w oficjalnym komunikacie, że priorytetem firmy jest bezpieczeństwo pracowników oraz dobro ich rodzin.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 December

Stocznia Gdańska została wpisana do rejestru zabytków
czwartek, 14 grudnia 2017
W 31. edycji Nagrody Rejs Roku I miejsce i Honorową Nagrodę Rejs Roku 2000 otrzymał Kpt. Jerzy Wąsowicz, za długi, ambitny rejs wokół Ameryki Południowej na jachcie "Antica".
czwartek, 14 grudnia 2000
Na Atlantyku zatonął "Thomas W. Lawson" - 7. masztowy szkuner, jedyny tak otaklowany żaglowiec w historii żeglugi.
sobota, 14 grudnia 1907