TYP: a1

Nocne wejście statku pasażerskiego do Gdyni

czwartek, 11 czerwca 2015
z mediów | WM
Wczoraj w nocy w gdyńskim porcie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Około godziny 1:00 przy Nabrzeżu Francuskim zacumował luksusowy statek pasażerski “Celebrity Eclipse”.

Celebrity Eclipse
"Celebrity Eclipse". Fot. Jonathan Schilling

Wycieczkowce nie zjawiają się zwykle w Gdyni w środku nocy. Tym razem jednak przyczyną zawinięcia statku był pogarszający się stan zdrowia jednego z pasażerów, na którego przy Nabrzeżu czekały służby medyczne.

317-metrowy “Celebrity Eclipse” jest najdłuższym statkiem pasażerskim, jaki odwiedził kiedykolwiek polski port. Jednostka może pomieścić 2850 pasażerów oraz około 1270 członków załogi. Do Gdyni “Celebrity Eclipse” przypłynął z litewskiej Kłajpedy. Z Gdyni wyruszył w dalszy rejs wczoraj popołudniu i obecnie cumuje w Rostocku, w Niemczech.
Tagi: Celebrity Eclipse
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972