TYP: a1

Słownik Biograficzny Żeglarzy Pomorskich

czwartek, 20 marca 2014
Informacja prasowa
Kuśnierz
Fot. archiwum Franciszka Bronisława Kuśnierza - żeglarz w roku 1957
Wystartował Słownik Biograficzny Żeglarzy Pomorskich - najnowszy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, jedyny taki w Polsce. Otwiera go biogram kpt. Franciszka Bronisława Kuśnierza.

Słownik Biograficzny Żeglarzy Pomorskich realizowany jest w ramach Muzeum Żeglarstwa Pomorskiego. Jego celem jest zebranie życiorysów najwybitniejszych żeglarzy, działaczy i przyjaciół żeglarstwa z Pomorza. Każdy wpis zawierać będzie podstawowe dane biograficzne danej osoby, jego aktualne i archiwalne zdjęcia, autograf i plik audio z nagraniem wypowiedzi. Wszystko zebrane w trakcie osobistych spotkań i autoryzowane.

Pierwszą postacią opisaną w taki sposób w Słowniku jest kpt. Franciszek Bronisław Kuśnierz, znany żeglarz, członek Jacht Klubu Morskiego Gryf z Gdyni. Z wpisem zapoznać można się na http://muzeum.pozz.org.pl/?page_id=2559. W przyszłości Słownik zostanie wydany także w wersji papierowej.

Wszystkich chętnych do zaistnienia w Słowniku zapraszamy do kontaktu z Muzeum. Znaleźć go można na stronie placówki: www.muzeum.pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 May

Roman Paszke zdobywa patent kapitański.
sobota, 10 maja 1986
Jan Józef Fisher z Krakowa i Czesław Czarnowski z Wilna zakupili w duńskim Nyborgu jacht "Carmen", który stał się tym samym pierwszym jachtem żeglującym pod polską banderą.
niedziela, 10 maja 1925