TYP: a1

Shekle, jedyna polska kobieca drużyna w Mistrzostwach Europy ORC

wtorek, 21 lutego 2017
Redakcja/MF

W lipcu 2017 w Gdańsku odbędą się Mistrzostwa Europy ORC. Swój udział w nich zapowiedziała jedyna polska kobieca drużyna regatowa Shekle. Tawerna Skipperów wspiera projekt.

[t][/t] [s]Fot. Shekle[/s]

Dziewczyny zbierają pieniądze na start na portalu odpalprojekt.pl. Wspomagając je, samemu można wziąć udział w mistrzostwach na pokładzie ich jachtu.

[t][/t] [s]Fot. Shekle[/s]

Team powstał w 2016, a tworzy je 11 żeglarek z róźnych stron Europy. Łączy je pasja i wspólny cel: przełamanie stereotypu żeglarstwa jako męskiego sportu i inspiracja dziewczyn z całego kraju (i nie tylko) do realizacji sportowych marzeń. Mogą się też pochwalić doskonałymi rezultatami w zeszłorocznych regatach, m.in. 5 miejscem oraz specjalną nagrodą dla kobiecej załogi w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta (impreza otwierająca sezon żeglarski w Polsce), 3 miejscem w Nord Cup w klasie Open (jachty powyżej 11 m.), które uznawane są za najbardziej widowiskowe regaty na Bałtyku czy 5 miejscem w nocnych regatach Gdynia-Władysławowo-Gdynia 2016.

[t][/t] [s]Fot. Shekle[/s]

Shekle popularyzują wśród kobiet żeglarstwo regatowe na 40-50-stopowych morskich jachtach; aktywizują dziewczyny z całej Polski i inspirują je do realizacji swoich celów.

Shekle są kobiece, kolorowe i silne jak szekla, od którego powstała nazwa teamu.

Jest to rodzaj klamry używanej na jachcie, która łączy elementy takielunku, scala, spina, integruje. Szekle pozwalają skutecznie i szybko zespolić różne elementy, są wytrzymałe, mocne, wszechstronne i raz dobrze zakręcone, nie dają się łatwo odkręcić. Jak my! – mówią o sobie żeglarki.

 

Wspierajmy i kibicujmy im!

http://odpalprojekt.pl/shekle

http://shekle.pl/

https://www.facebook.com/ShekleTeam

 

Tagi: Shekle, drużyna, regaty, projekt
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 November

Zmarł Kazimierz Michalski - instruktor i wychowawca młodzieży, konstruktor i inspektor nadzoru technicznego, zasłużony działacz żeglarstwa polskiego.
piątek, 29 listopada 1991
Wystartowała do samotnego rejsu non stop Kay Cottee.
niedziela, 29 listopada 1987