TYP: a1

SAR apeluje o ograniczenie aktywności nad wodą

piątek, 27 marca 2020
Z mediów/SAR

Ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa apelują, żeby ograniczyć swoją aktywność nad wodą do zera i przypominają żeglarzom i osobom uprawiającym sporty wodne o nakazie pozostania w domach i stosowaniu się do nakazów Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Swój apel SAR skierował do kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z Morza Bałtyckiego. Podkreśla, że SAR często jest ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie zdążyli dopłynąć do bezpiecznej przystani i ratownicy nie chcą, aby koronawirus przypadkiem wykluczył któregoś z nich. A jeden zarażony powoduje automatycznie konieczność kwarantanny wszystkim przebywającym na terenie Morskiej Stacji Ratowniczej.

 

Tagi: SAR, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883